• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Vali Özcan: Sonuna kadar yanlarındayız

4 Şubat 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
618 defa okundu.
Vali Özcan: Sonuna kadar yanlarındayız

Engelli Destek Programı (EDES) kapsamında kabul edilen 4 projenin protokolü imzalandı. Engelli Destek Programı kapsamında hazırlanan projelerin protokol imza töreni dün Vali Vahdettin Özcan’ın da katılımı ile gerçekleştirildi.

Çankırı dahil 21 ilde desteklenen EDES projeleri kapsamında bu sene 170 proje hazırlanırken bunların 50 tanesi kabul gördü. İlimizden de 5 proje hazırlandı ve bunların 4’ü desteklenmeye değer gördü. Dün Valilik Brifing salonunda gerçekleştirilen törende kabul gören projelerin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Tören öncesi bir konuşma yapan Vali Vahdettin Özcan, “2013 yılından beri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca düzenlenen Engelli Destek Programı (EDES) kapsamında Çankırı ve 21 ilde valiliklerin yetki ve sorumluluğunda, kamu kurum ve kuruluşları, il özel idareleri, belediyeler, meslek odaları ile üniversiteler tarafından gerçekleştirilen projeler desteklenmektir” dedi.

Projelerin Farkındalık eğitimlerine yönelik projeler, Engelliliğin nedenleri ve önlenmesine yönelik projeler, Engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonunu sağlamaya yönelik projeler, olmak üzere 3 ana başlık altında toplandığını da aktaran Vali Özcan, “Bu bağlamda İlimiz Çankırı’dan 5 adet proje değerlendirilmek üzere Bakanlığa gönderilmiş olup bunlardan 4 tanesi desteklenmeye hak kazanmıştır. Desteklenecek bu 4 proje için Bakanlıktan yapılacak olan toplam hibe tutarı 225.971,82 TL’dir” dedi.

Projelerin hepsi engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonunu sağlamaya yönelik hazırlandığını da aktaran Vali Özcan, “Desteklenecek projelerin ve yürütücüsü kurumların isimleri şöyledir; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü – Engelsiz Geleceğe Kapı Aç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü – Ben Engelsizim, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü – Konuşan Kitaplık, İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü – Sanat Engel Tanımaz” dedi.

“Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce yapılan alan taraması sonuçlarına göre Çankırı sınırları içinde yaşayan 272 adet engelli vatandaşımız vardır” diyen Vali Özcan, “Gerçekleştirilecek projelerle engelli vatandaşlarımız ve aileleri daha özgür, daha sosyal bireyler haline geleceklerdir. Biz de valilik olarak sonuna kadar yanlarında yer alıp onları destekleyeceğiz.

Projelerin uygulanmasında sadece proje sorumlularının değil sizlerin de katkısını bekliyorum ve bunu sağlayacağınızdan da eminim” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından projelerin protokolü imzalandı. Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Vali Özcan, projelerin uygulanırlık konusunda takipçisi olacağını da dile getirdi.

DSC_0022 DSC_0027 DSC_0003

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN