Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Yaralı Leylek Tedavi Altına Alındı

Tedavi Altına Alındı Jandarma ekipleri tarafından Kızılırmak ilçesinde bulunarak yetkililere teslim edilen yaralı leylek, Çankırı Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edildi. Sağ bacağı ile gövdesi arasındaki alanda açıktan yara alan hayvanın müdahalesi merkezdeki veteriner hekim tarafından yapıldı. Leyleğin durumu bilgiler veren Veteriner Hekim Zekeriya Öcal, leyleğin yaralanma nedeniyle bünyesinin zayıf düştüğünü ve uçamadığını söyledi. Gerekli […]
Genel - 14 Haziran 2014 02:24 A A

Tedavi Altına Alındı

Jandarma ekipleri tarafından Kızılırmak ilçesinde bulunarak yetkililere teslim edilen yaralı leylek, Çankırı Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edildi. Sağ bacağı ile gövdesi arasındaki alanda açıktan yara alan hayvanın müdahalesi merkezdeki veteriner hekim tarafından yapıldı.

Leyleğin durumu bilgiler veren Veteriner Hekim Zekeriya Öcal, leyleğin yaralanma nedeniyle bünyesinin zayıf düştüğünü ve uçamadığını söyledi. Gerekli tedavinin yapıldığını belirten Öcal, hayvanın dinlendirildikten sonra doğaya salınacağını belirtti.

Zifte Yapışan Köpek 6 Saat Sonra Kurtarıldı

Çankırı’da zifte düşen köpek, Çankırı Belediyesi İtfaiye ekiplerince uzun uğraşlar sonunda kurtarıldı.

Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, yaptığı açıklamada, Deveciler mevkisi olarak bilinen yerde özel bir firmaya ait depodan sızan ziftin yere yapıştığını belirtti.

Orada gezen bir köpeğin zifte yapıştığını belirten Semerci, “Yapışan köpek çıkmaya çalışırken iyice ziftin ortasında kalmış vatandaşlar görüp köpeği yapıştığı yerden çıkarmaya çalışmışlar. Başarılı olamayınca durumu bize bildirdiler” dedi.

İtfaiye ekiplerinin köpeğin yapıştığı yerde mazotla zifti yumuşattığını dile getiren Semerci, “Önce mazotla zifti yumuşattık sonra ıspatula ile zifti yerden kazıyıp köpeği ziftli bir halde oradan kurtardık. Köpek yaklaşık 6 saat mahsur kalmış” diye konuştu.

Köpeğin kurtarıldıktan sonra Belediye Hayvan Barınağına teslim edildiğini ifade eden Semerci burada tedavi altına alındı.

Bu haber 1486 kez okundu.
Genel - 02:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.