• Dolar Alış / Satış: 5.314 / 5.324
  • Euro Alış / Satış: 6.026 / 6.037
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Yeni Validen SBS öğrencilerine müjde

23 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
589 defa okundu.
Yeni Validen SBS öğrencilerine müjde

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dün Atatürk Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Şehriban Türkmen, Valilik koltuğunu Vali Vahdettin Özcan’dan devraldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dün Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi öğretmeni Burhan Gülmez ve öğrenciler Şehriban Türkmen, Hasan Basri Yorulmaz ve Gökçenur Temur, Vali Vahdettin Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette ilk olarak bir konuşma yapan Vali Vahdettin Özcan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının, Türklerin tarihi açısından önemli bir gün olduğunu söyleyerek, “Dünyada Türkiye’den başka çocuklara armağan edilen bir bayram yok. Onun için bu gün, Türklerin tarihi açısından çok önemli bir gündür. Bu bakımdan bu günü çocuklarımıza armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyorum” dedi.

Vali Özcan’ın konuşmasının ardından Atatürk Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Şehriban Türkmen, Valilik koltuğunu Özcan’dan devralarak, birkaç saatliğine de olsa Çankırı Valisi oldu.

Vali Türkmen yaptığı konuşmada, kendisi gibi 8.sınıf öğrencisi olan arkadaşlarının SBS sınavına gireceğini belirterek, “Arkadaşlarımızın yaşadığı stresi çok iyi biliyorum. Bu bakımdan sınav sonrasında arkadaşlarımızın streslerini atmaları için bir etkinlik düzenleyeceğim. Çarşamba günü okul müdürleriyle bir toplantı düzenleyip bu konuyu ele alacağız” dedi ve Milli Eğitim Müdür Vekili Halim Hıcıplı’yı arayarak, toplantı yapılması noktasında talimat verdi.

Türkmen daha sonra, Korgun ilçesine bağlı Bugay köyünün yollarında bir sıkıntı olduğunu dile getirerek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız’ı aradı ve konuyla ilgilenip kendisini bilgilendirmesini istedi.

Türkmen son olarak Vali Özcan’a, kendisine Valilik görevini verdiği için teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Vali Özcan, öğrencilere hediye verdi ve ziyaret sona erdi.

 

vali

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN