Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Ahmet Yesevi meydanı gün sayıyor

Çankırı Belediyesi kente vizyon katacak bir projeyi daha halkın hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Belediye tarafından Ahmet Yesevi Cami avlusuna inşa edilen meydan projesinde sona gelindi. Meydan inşaatının bitime yaklaştığını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Yüklenici firmadan aldığımız bilgilere göre meydan inşaatımızın yüzde doksan beşi tamamlanmış durumda. Tüm kaba inşaat çalışmaları tamamlandı. Çevre düzenlemesi ve dekor çalışmalarımız […]
Genel - 6 Ağustos 2014 09:53 A A

Çankırı Belediyesi kente vizyon katacak bir projeyi daha halkın hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Belediye tarafından Ahmet Yesevi Cami avlusuna inşa edilen meydan projesinde sona gelindi.

Meydan inşaatının bitime yaklaştığını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Yüklenici firmadan aldığımız bilgilere göre meydan inşaatımızın yüzde doksan beşi tamamlanmış durumda. Tüm kaba inşaat çalışmaları tamamlandı. Çevre düzenlemesi ve dekor çalışmalarımız ise devam ediyor. İnşallah Çankırı yeni meydanına ay sonunda kavuşmuş olacak” şeklinde konuştu.

Meydan inşaatı ile bölgenin daha da canlacağını söyleyen Dinç, “Meydan içerisinde 23 işyerimiz var. Bu işyerlerinden halkımız ve esnafımız faydalanacak. Meydan içerisindeki oturma grupları cami cemaatine namazların ardından hizmet verecek. Yesevi meydanımız Hacı Bayramdaki manevi atmosferin bir benzerini Çankırı’ya kazandıracak” dedi.

Meydanın alt kısmının otopark olarak inşa edildiğini hatırlatan Dinç, 5914 metrekare kapalı alan içerisindeki otoparkın 180 araç kapasitesinde olduğunu, ayrıca engelli araçları için de bölümler hazırlandığını söyledi.

Saat kulesi ve büfenin tamamlanması ile meydanın her kesime hitap edecek bir hale geleceğini belirten Dinç, projenin bölge esnafı, cami cemaati ve tüm Çankırılılar için hayırlar getirmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.

IMG_9407 IMG_9409

Bu haber 1570 kez okundu.
Genel - 09:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.