11° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

ÇAKÜ ile Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi arasında İş Birliği Protokolü imzalandı

HABERLER - 30 Eylül 2017 12:51 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi arasında “Üniversite-Sanayi İş Birliği ve Teknoloji Geliştirme” protokolü imzalandı.

Protokole ÇAKÜ adına Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi adına OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin imza attı.

Protokol kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi ile İvedik OSB ortak yatırımlar yapılarak inovatif çalışmalarla dünyada ilk üretim maddeleri oluşturulacak ortaya çıkacak ürünler markalaştırılarak patentleri tescillenecek.

İmzalanan İş Birliği protokolü hakkında bilgi veren Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı “Buradaki esas amacımız teori ile uygulama arasında bütünlüğü ve senkronizasyonu sağlamaktır. Araştırma potansiyeli ve eğitim kalitesini en üst seviyede tuttuğumuz öğrencilerimizin bu potansiyellerini pratik hayatta uygulama ihtiyaçları ve sahaları ile uyumlu hale getirmek. Yani işin uygulama sahasını oluşturan sanayi ve teori kısmını temsil eden üniversitelerin birlikte çalışarak ülkemizin gelişimine katkı yapması temel yaklaşımımızı oluşturmaktadır.

Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi adına OSB Yönetim Kurulu Başkanı hemşerimiz Hasan Gültekin ise “İvedik OSB olarak Şehrimizin bilim yuvası üniversitemiz ile sanayinin üniversite ile uyumunu sağlayacak ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. Ülke ekonomisine katkı sağlayacak işbirliği politikalarına yön verecek esaslara yön vermeyi, bölgemizin karakterine uygun sanayi geliştirme önceliklerini tespit etmeyi ve teknolojik ilerleme noktasında üniversitemiz ile sanayi sektörünü dolaylı dolaysız olarak ilgilendiren alanlarda yaptıkları proje ve araştırmaları OSB’mizde ortaklaşa yürütmeyi hedefliyoruz” dedi.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 20611 kez okundu.
HABERLER - 12:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.