10° Orta şiddetli yağmur
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı Karatekin Üniversitesi Merkez Kütüphane Binası Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Merkez Kütüphane Binası Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi
Çankırı Gündemi - 29 Eylül 2014 21:23 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Merkez Kütüphane Binası Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Merkez Kütüphane Binası Temel Atma Töreni 29 Eylül 2014 Pazartesi günü Uluyazı Kampüsünde gerçekleştirildi.

(E) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, Milletvekili Hüseyin Filiz, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, AK Parti İl Başkanı Salim Çivitcioğlu, il müdürleri, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş; “100 bin m2’lik alanda bulunan kampüsümüzdeki 9 bin 400 m2’lik bu bina bizim prestij yapılarımızdan biri olacak” diyerek hayırlı olması dileklerinde bulundu.

(E) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise yaptığı konuşmasında; Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin genç bir üniversite olduğunu, gün geçtikçe gelişim gösterdiğini ifade etti. Ayrıca Çankırı’da gerçekleştirilen diğer yatırımlara da değinerek başta “Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra İl Müftüsü Arslan Türk tarafından yapılan duanın ardından merkez kütüphane binasının temeli atıldı.

Bu haber 1151 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.