11° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Deniz Feneri Çankırıda 9 yılda 10 bin 240 aileye destek sağladı

Deniz Feneri Derneği, Çankırı Belediye Başkanlığı destekleri ile “Bir yetim büyütüyorum” adlı proje toplantısı yaptı. Büyük Otel’de gerçekleşen programda Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, ihtiyaç sahibi ülkelerdeki izlenimlerini ve fotoğrafları katılımcılarla paylaştı. Deniz Feneri Derneği’nin 16 yıl boyunca “İşimiz Sadece İyilik” anlayışıyla dil, din, ırk, renk, mezhep ayırımı yapmadan yoksul, kimsesiz, naçar, […]
Çankırı Gündemi - 5 Ocak 2015 22:08 A A

Deniz Feneri Derneği, Çankırı Belediye Başkanlığı destekleri ile “Bir yetim büyütüyorum” adlı proje toplantısı yaptı.

Büyük Otel’de gerçekleşen programda Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, ihtiyaç sahibi ülkelerdeki izlenimlerini ve fotoğrafları katılımcılarla paylaştı.

Deniz Feneri Derneği’nin 16 yıl boyunca “İşimiz Sadece İyilik” anlayışıyla dil, din, ırk, renk, mezhep ayırımı yapmadan yoksul, kimsesiz, naçar, dul ve yetimlere merhametin ve iyiliğin elleriyle uzandığını belirten Kunt, Çankırı’da 2005-2014 yılları arasında yardım için başvuran toplam sayının 3 bin 310, yardıma uygun görülen aile sayısı 2 bin 644, eşi vefat etmiş dul aile sayısının  bin 49, boşanmış aile sayısının 108, aile reisi hasta olan ailenin 921, aile reisi engelli olan ailenin 79 olduğunu söyledi.

Kunt, Çankırı’da 2005-2014 yılları arasında gıda yardımı yapılan 4 bin 392, et 650, giyecek 3 bin 279, barınma 29, nakit 175, sağlık 26, eşya 791, eğitim 432, temizlik 457, inşaat 4, diğer 5 olmak üzere 10 bin 240 aileye destek sağladıklarını açıkladı.

Kunt “Deniz Feneri Derneği, Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdiği gıda, eğitim, sağlık ve barınma alanlarındaki projeleriyle; kurduğu misafirhaneler, aşevleri, giyim mağazaları ve yürüttüğü meslek edindirme programları ile ihtiyaç sahiplerine kapsamlı yardım hizmetleri sunmaktadır.

Hayırseverlerimizin desteğiyle Deniz Feneri Derneği yurtiçinde ve yurtdışında yetimlere nakit, eğitim, sağlık, gıda ve giyim yardımlarıyla kanat geriyor.

Dünyada afetler, eğitimsizlik, savaş ve açlık gibi sorunlarla mücadele eden Deniz Feneri, binlerce yetimi bağışçılarının desteğiyle himaye ediyor.

Deniz Feneri, Şimdi de Türk ve dünya yetimlerine sahip çıkılması için aracılık ediyor.

Bu kapsamda “BİR YETİM BÜYÜTÜYORUM”  adlı, Türk ve dünya yetimleri projemizi bugün Çankırılılarla buluşturduk” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz’da inşallah bu iyilik hareketi büyüyerek devam eder diyerek “Bu iyilik hareketine herkes destek olmalıdır. Biz Deniz Fenerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Deniz Feneri demek Türkiye demek. İnşallah dünyanın dört bir tarafında bu iyilik hareketi hizmetlerine devam edecektir. Allah Deniz Feneri çalışanlarına güç kuvvet versin” dedi.

Konuşmalar sonrasında projenin destekleyicilerine teşekkür belgesi verildi.

Bu haber 1176 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.