• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Dünya’da ikinci büyük testis tümörü Operasyonu Çankırı’da gerçekleştirildi

2 Eylül 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
780 defa okundu.
Dünya’da ikinci büyük testis tümörü  Operasyonu Çankırı’da gerçekleştirildi

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji branşında adından söz ettirmeye Çankırı’yı Dünya’da duyurmaya devam ediyor.

Dünyayla boy ölçüşecek bir operasyona imza atan Çankırı Özel Karatekin Hastanesi dün bir basın toplantısı düzenledi.

İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Potukoğlu, Dünya Tıp Literatüründe eşine az rastlanır vakaları yapmaya başladığımız günler geldi diyerek “Bugünler bir tanesini daha yaşıyoruz. Hastanemizde geçtiğimiz gün gerçekleşen operasyon Dünya’da 2nci büyük vakadır. Ekibimize teşekkür ediyorum. Bütün bu yapılanlar Çankırı’nın adını, Çankırı’nın sağlık alanında kalitesini bir adım ileriye taşıyor. Dünyayla boy ölçüşecek bir operasyon yaptık.” dedi.

Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen geçtiğimiz hafta 21 yaşında bir erkek hastanın testis çevresindeki şişlikle ilgili şikayetinde 16 yıllık meslek hayatında görmediği bir vakayla karşılaştığını belirterek “20 cm ölçüsünde 1800 gram civarında bir kitle ile karşılaştık. Bu operasyonu Çankırı’da yapmak zordu. Ama biz ekibimiz ve anestezi uzmanlarımızla görüşerek bu operasyonu Çankırı’da yapma kararı aldık. Hastamızın testisinde bulunan, ki bugüne kadar farklı hastalarda yaklaşık 15 cm civarında ki kitle 40 kişide görülmüştü. Bizdeki kitle 20 cm idi. Kitle’yi başarılı bir operasyonla çıkarttık. Hastamız ertesi taburcu oldu.” dedi.

Dilmen hastane ekibine ve yönetimine teşekkür ederek “Bu yaptığımız iş marifet işinden çok ekip ve ekipman yardımı ile olan bir iştir. Ben hekimliği yapıyorum. Ama ekip ve elimizde ekipman olunca daha iyi sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu da bunun bir göstergesidir. Çankırı’da böylesi operasyonları yapabilmek benim için bir gururdur” dedi.

Hastane Genel Müdürü Mehmet Kayabaşı “Hastanenin kuruluşundan bugüne ki politikasının ticari amaç değil. Hizmet, kalite, konfor, memnuniyettir. Biz bu politikanın ışında hareket ederek Çankırı’ya ve Çankırılıya hizmet ediyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. İmkanlar elverdiği sürece de devam edeceğiz. Para kazanıyoruz ama yatırımlar gerçekleştirip, teknolojimizi güçlendiriyoruz. Ankara’nın yükünü hafifletip, Çankırı’lının Ankara’da mağdur olmamasını amaçlıyoruz. Biz hizmet aşkıyla çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN