Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Eski Adliye Binası Müzeye Dönüşecek mi?

Eski Adliye Binası’nın Müzeye Dönüştürülmesi Valiliğimizin girişimleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilen Eski Eski Adliye Binası’nın müze olarak kullanılmak üzere yapımına 3 Şubat 2014 tarihinde başlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığınca ödeneği tahsis edilen ve İl Özel İdaresince ihalesi gerçekleştirilen işin 2014 sonunda bitmesi planlanıyor. Sözkonusu Çankırı Müzesi Onarımı ile Teşhir ve Tanzimi işinin tamamlanmasıyla […]
Çankırı Gündemi - 1 Mayıs 2014 17:24 A A

Eski Adliye Binası’nın Müzeye Dönüştürülmesi

Valiliğimizin girişimleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilen Eski Eski Adliye Binası’nın müze olarak kullanılmak üzere yapımına 3 Şubat 2014 tarihinde başlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca ödeneği tahsis edilen ve İl Özel İdaresince ihalesi gerçekleştirilen işin 2014 sonunda bitmesi planlanıyor.

Sözkonusu Çankırı Müzesi Onarımı ile Teşhir ve Tanzimi işinin tamamlanmasıyla birlikte yeni yerinde hizmete girecek olan Müzemizin onarımını yerinde görmeye gelen ziyaretcilerde bir hayli çoğunlukta.

Sayın Vali Vahdettin Özcan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yrd. V. Fevzi Pamukçuoğlu, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yrd. V. Mustafa Bozdemir 30 Nisan 2014 Çarşamba günü Eski Adliye Binası’nda incelemelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne Müze Binası olarak kullanılmak üzere tahsis edilmesi ile Çankırı müstakil ve tarihi bir müze binasına sahip olacak.

Valiliğimizin girişimleriyle müze olarak kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığına tahsis edilen Eski Adliye Binası’nın onarımı ile teşhir ve tanzim işinin tamamlanmasıyla birlikte yeni yerinde hizmete girecek olan Çankırı Müzesinin ilimizin tanıtımına büyük katkısının olacağı düşünülüyor.

Bu haber 2716 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 17:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.