Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Hemşehrimiz Ülkü Kavalalı’ya önemli görev

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından TR 82 Bölgesinde bulunan Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta faaliyet gösteren Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimci Derneklerinin güç birliği yapması adına tek çatı altında buluşturacak olan “Gücüm Emeğim Platformu” tanıtım toplantısı dün gerçekleştirildi. Eldivan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ülkü Kavalalı, platformun temsilcisi ve […]
Çankırı Gündemi - 10 Nisan 2021 21:08 A A

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından TR 82 Bölgesinde bulunan Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta faaliyet gösteren Kadın Kooperatifleri ve Kadın Girişimci Derneklerinin güç birliği yapması adına tek çatı altında buluşturacak olan “Gücüm Emeğim Platformu” tanıtım toplantısı dün gerçekleştirildi. Eldivan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ülkü Kavalalı, platformun temsilcisi ve sözcüsü seçildi.

Programa Çankırı, Sinop ve Kastamonu Valilerinin eşleri ile KUZKA yetkilileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın eşi Bahar Çakır, “Gücüm Emeğim Platformunu” önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

Çakır, bölgemizdeki kadınların istihdama katılmak istediğini belirterek, “Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden oluşan TR82 Bölgemiz, kadınların istihdama katılım oranında, 26 bölge arasında ilk sırada olup  Türkiye ortalamasının üzerindedir. Bu demektir ki, bölgemiz kadınları istihdama katılmak istemektedirler. Gücüm Emeğim Platformu, kadın kooperatiflerini tek bir çatı altında buluşturacaktır. Verilecek eğitimlerle kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, e-ticaret temelli internet sitesi ile satış hacimlerinin arttırılması, teknik gezi ve iyi uygulama ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi ile kooperatif üyesi hanımlarımıza destek olunması planlanmaktadır. İnanıyoruz ki kadınlarımızın çalışma azmiyle kurumlarımızın da desteğiyle ulusal ve uluslararası platformlarda marka haline gelecek başarı hikayeleri yaratacağız.” dedi. 

KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ise şunları söyledi: “Bölgemizde gelecekte girişimci olmak isteyen kadınların oranı Türkiye ortalamasının oldukça üzerindedir. Girişimci olan kadın sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bölgemizde kadınların işgücüne katılım oranı oldukça yüksektir. Bölgemiz, kadınların işgücüne katılma oranında 26 bölge arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu veriler Bölgede kadınların çalışmak istediklerini açık ve net bir şekilde bizlere göstermektedir. Son zamanlarda kadın girişimci dernekleri ve kadın kooperatiflerinin sayısı artmaktadır. Genellikle yöresel ürünlerin üretilmesi ve el sanatları ile ilgili çalışmalar yürüten dernek ve kooperatiflerde çalışan kadınlar kendi istihdam olanaklarını yaratma gayreti içerisindedir. Dernek ve kooperatiflerde kadınların kendi ürettikleri ürünleri satma ve gelir elde etme konularında çok hevesli olduklarını; iş teknikleri, pazarlama ve markalaşma gibi alanlarda ise geliştirilmeye ve desteğe ihtiyaç duyduklarını görüyoruz. Bu noktada kadın örgütlerinin sürdürülebilirliklerinin sağlanması ve güçlendirilmesi adına Kalkınma Ajansı olarak çalışmalar yürütmekteyiz. Oluşturduğumuz kadın örgütlenmeleri çalışma grubu ile kadın kooperatifleri ve girişimci dernekleri ile çalışmalar yapılarak bir eylem planının ortaya çıkarılmasını hedefliyoruz. Amacımız kadın emeği ile üretilen ürünlerin çeşitlendirilmesi, katma değerli hale getirilmesi, değer fiyatına ve doğru yöntemlerle pazarlanması ve e-ticaret yöntemi ile satışının sağlanarak gelir getirici faaliyetlerin artırılması ve görünürlüğünün sağlanmasıdır.

Konuşmaların ardından 3 ilde faaliyette bulunan kooperatifleri ve Gücüm Emeğim Platformu logo tanıtımı gerçekleştirildi.

Eldivan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ülkü Kavalalı platformun temsilcisi ve sözcüsü seçildi.

Bu haber 244 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.