Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

İGM’de Çıbık, yeniden başkan seçildi

İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimleri dünkü toplantı ile başladı. Mecliste başkanlık seçimi yapılırken, başkan Mustafa Çıbık sonucunda yeniden İl Genel Meclisi Başkanı seçildi. İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimlerinin ilk toplantısı dün meclis toplantı salonunda yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından meclis başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. Meclise verilen önergeler sonrasında İl Genel Meclisi Başkanlığı için Mustafa […]
Çankırı Gündemi - 10 Nisan 2021 21:08 A A

İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimleri dünkü toplantı ile başladı. Mecliste başkanlık seçimi yapılırken, başkan Mustafa Çıbık sonucunda yeniden İl Genel Meclisi Başkanı seçildi.

İl Genel Meclisi Nisan ayı birleşimlerinin ilk toplantısı dün meclis toplantı salonunda yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından meclis başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. Meclise verilen önergeler sonrasında İl Genel Meclisi Başkanlığı için Mustafa Çıbık ve Hasan Metin aday gösterildi. 25 meclis üyesinin kullandığı gizli oy sonrasında Mustafa Çıbık 16, Hasan Metin 8 ol alırken 1 oyda boş çıktı. Gerçekleştirilen seçim sonrasında Mustafa Çıbık yeniden il Genel Meclisi başkanlığına seçildi.

Ruhi Şeker ve İsmail Işık’ın aday gösterildiği 1. Başkanvekilliği seçimlerinde ise; Ruhi Şeker 16, İsmail Işık 8 ve Hasan Metin 1 oy aldı.

2. başkanvekilliği seçimlerinde ise Alaattin Demir 13, Ahmet Özen 8 ve Ahmet Kaşkaya 4 oy aldı.

2 asil katip üyelikleri seçiminde ise; Hüseyin Aktaş ve Adem Tüysüz 15 oy alırken Yakup Arslan 9, Suat Sevim ise 8 oy aldı. Katip üye seçiminde ayrıca İsmail Çimen, Erol Şentürk ve Erol Demiröz’e 1 oy çıktı.

2 yedek katip üye seçimlerinde ise Tuğrul Kaya ve İshak Akdemir 15 oy alırken, Ahmet Akkaya 9 ve Mustafa Öztürk 8 oy aldı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Vedat Gümüşhane de 1 oy aldı.

Gerçekleştirilen seçimler sonrasında bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık,  İl özel İdaresinin ilgili maddeleri gereğince seçimlerin yapıldığını dile getirerek, “2 yıllık süreyi tamamlamış bulunmaktayız. Huzurlarınızda  sizlere teşekkür ediyorum.

Bugünkü seçimimizle beraber bir sonraki yerel seçimlere kadar devam edecek olan meclis başkan, başkanvekilleri, katip üyelerini hep beraber demokratik bir ortamda gerçekleştirdik. Bu ortamdan dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Tabi ki ortak hedefimiz ve ortak paydamız ilimize yapılan hizmetler. 2019 yılında halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile çıktığımız bu yolda birlik ve beraberlik içerisinde yürüttüğümüz çalışmaları önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğine inancımız tamdır.” dedi.

Amirallerin bildirisine de değinen Çıbık, “Hafta sonu hepimizin gündeminde olan bazı emekli amirlerin geçmişteki kötü ve çirkin olayları hatırlatan bir yöntem ve üslup ile bildiriyi hazırlaması demokratik bir ortamda kabul edilemez bir gerçektir.  Bu yöntem ve üslubun, siyasi  hayatımızda neye karşılık geldiğine tarafımızda bugüne kadar ki tecrübelerimizle belirledi. Bugüne kadar aziz milletimiz her türlü vesayet odaklara gereken dersi vermiş ve vermeye de devam edecektir. Şahsım ve meclis adına bu tür olayları kınadığımızı belirtmek istiyorum” dedi.

Bu haber 244 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.