Kapalı
 • EURO 7.32
 • DOLAR 6.78

İl Genel Meclisi 2016 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi

HABERLER - 6 Ocak 2016 10:12 A A

İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, İGM Üyesi Ömer Faruk Kaytez’in annesini kaybetmesi üzerine başsağlığı temennisinde bulunmasının ardından birleşime başlandı.

Açılış ve yoklamanın ardından gündemin ikinci maddesi, kullanma hakkı ilimiz Kurşunlu İlçesi Çavundur Belde Belediyesine ait iken, 6360 sayılı kanunun geçici 2. maddesinin 1. fıkrası gereğince kapatılarak köy tüzel kişiliğine dönüşen beldeden İl Özel İdaresine devredilen 0=10,00 lt/sn termal suyun 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre 20 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarılması için İl Encümenine yetki verilmesine ait incelemesini tamamlayan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu görüşüldü.
Ahmet Ulusoy tarafından okunan raporda, şu ifadelere yer verildi: “Komisyonumuzca yapılan incelemelerde; Çavundur Termal kuyusu komisyon üyeleri ve Jeofizik mühendisleriyle birlikte yerinde incelendi. Yapılan inceleme sonunda kuyudan çıkan termal suyun denetimsiz şekilde cazibesi ile tesislere gittiği; Abonelerin ne kadar su kullandıkları belirsiz olduğu görüldü. Termal suyun doğal bir servet olduğu ve düşünülmeden hoyratça boşa akıtıldığı, suyun kontrolsüz kullanıldığı görüldü.
Su kontrol altına alınmaz ise kuyunun ömrünün az olacağı Jeofizik Mühendisinin verdiği bilgi doğrultusunda anlaşıldı. Termal su kaynağının ömrünün uzaması için kuyudan çıkan suyun kendi cazibesiyle bir havuzda toplanarak, Kiracılara-hidrofor sistemi ve ölçüm sayaçları takılması bu işlemlerde elektrik onarım ve bakım masraflarının kiracılar tarafından karşılanmasının sağlanması bu kontrol sistemi yapılarak satışa sunulacak olan suyunda teknik şartlan yerine getirilmelidir.
Komisyonumuzca yapılan Araştırma sonucunda Q=10,00 lt/sn suyun çok olduğu bu Q=10,00 lt/sn ikiye bölünerek 5 şer Q-5,00 lt/sn olarak ihaleye çıkartılması uygun görülmüştür. Kullanma hakkı İlimiz Kurşunlu İlçesi Çavundur Belde Belediyesine ait iken, 6360 sayılı kanunun geçici 2. maddesinin 1. fıkrası gereğince kapatılarak köy tüzel kişiliğine dönüşen beldeden İl özel İdaresine devredilen Q=10,00 lt/sn soyun ikiye bölünerek 5’er Q=5,00 lt/sn olarak 20 yıllığına 2886 sayılı kanun gereğince kiraya verilmesi için 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanununun 10. Maddesinin (f) bendi gereğince ihaleye çıkarılması için il encümenine yetki verilmesi komisyonumuzca uygun görüşmüştür. Tasdik ve tasvibi için İl Genel Meclisine arzına komisyonumuzca oy birliği ile karar verildi.”  dedi. Rapor oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 3. Maddesi olan İlimiz Merkez Yukarıçavuş Köyü 183 ada 1 parselde Hasan Hüseyin Kara adına kayıtlı taşınmaz üzerine konut amaçlı uygulama imar planı olarak hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı görüşüldü. Raporun incelenip değerlendirilmesi için İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemde başka madde olmadığından birleşim sona erdi.

Bu haber 1246 kez okundu.
HABERLER - 10:12 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 90.839
  1,44%
 • ALTIN 356.44
  1,67%
 • DOLAR 6.779
  0,67%
 • EURO 7.315
  0,39%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.