Kapalı
 • EURO 7.32
 • DOLAR 6.77

İl Genel Meclisi Ocak ayı bileşimleri devam ediyor

HABERLER - 6 Ocak 2016 10:17 A A

Açılış ve yoklamanın ardından ikinci gündem maddesi olan İlimiz Yapraklı İlçesi Yukarıöz köyü 138 ada, 54 nolu parselde Kemal Durkal’ adına kayıtlı taşınmaz hakkında İmar Planı değişikliğine ait incelemesini tamamlayan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu okutuldu. İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Ahmet Çelik’in Raporu okunmasının ardından gündem maddesi meclis üyelerinin onayına sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Üçüncü gündem maddesi, Orta Kırsakal ayrımı-Sakaeli Sünürlü grup yolu Sakaeli köyüne kadar BSK (Sıcak Asfalt) kaplama işinin Orta İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi arasında hazırlanacak protokol dahilinde yaptırılması ve protokol imzalanması için İlimiz Valisine yetki verilmesi ile 350 bin lira ödeneğin ilçeye gönderilmesi konusundaki incelemesini tamamlayan Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu raporu görüşüldü. Tarım ve Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonu Başkanı Harun Tosyalıoğlu tarafından okunan rapor İl Genel Meclisi üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Birleşime ek gündem maddesi eklenerek “2015 yılı yatırım ve çalışma programında belirlenen toplum refahını artırıcı yatırımların Köy Yolları – Köy içi kilitli parke – İçme suyu Kanalizasyon (gölet ve sulama tesisi) ile Köylere Hizmet Götürme Birliğine yapılan yardımların programda belirlenen ile fiilen gerçekleşen yatırımların ilgi birimlerce belirlenerek meclisimize 2015 yılı yönelik olarak bilgilendirilmesi ve neticelerin meclis tarafından değerlendirilmesi” konusu görüşüldü.  Önergenin incelenmek üzere Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu’na havalesi İl Genel Meclisi üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Gündemde başka madde olmadığından birleşime son verildi.

Bu haber 1241 kez okundu.
HABERLER - 10:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 91.124
  1,75%
 • ALTIN 356.08
  1,57%
 • DOLAR 6.772
  0,57%
 • EURO 7.322
  0,49%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.