Kapalı
 • EURO 7.32
 • DOLAR 6.77

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi kış sporlarının tescilli starı

HABERLER - 6 Ocak 2016 10:11 A A

Haberin tamamı özelkalem dergisinin 24-27 sayfaları arasında bulunmaktadır.

Ilgaz kış sporları turizm merkezi, İlimiz sınırları içerisinde, Çankırı Kastamonu karayoluna 700 metre mesafedeki Doruk Mevkiinde yer almaktadır. Bir telesiyej ile bir pist bulunan kayak merkezinin karayoluna olan mesafesi ve eşsiz manzarası, alanın cazibesini arttırmaktadır.

Çankırı Ilgaz Kadınçayırı Yıldıztepe Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesinde yer alan kayak merkezi, Avrupa’nın ikinci en iyi kayaklı kros (Kuzey Disiplini) pistine sahip ve bu pist Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından tescillenmiş durumda.

Olimpik kış sporlarının tamamının yapılabileceği bir rakamda. Kastamonu havalimanına ise 45 km mesafede. Bazı imkanlar Ilgaz’da mevcut olup, yüksek rakım kayak yarışmaları işin dezavantaj olduğu gibi, rakım sınırı genç sporcularda 1650 metreye düşüyor ve bu da Yıldıztepe’nin 1500 metre rakım ile ülkemizde Uluslararası Kayak Federasyonunca tescillenmiş tek pistine sahip olmasını sağlayan çok ayrıcalıklı bir durum.

Yıldıztepe kayak merkezi Ilgaz Dağı tüneline sadece 2 km mesafede ve üstelik de tırmanma olmadan ulaşım söz konusudur. Kayak alanlarının tamamında düşük rakımda 3 ay kayak imkanı vardır.

Kayak alanlarının sadece 3 ay çalışması yatırımcı için cazip değil elbette. Bu nedenle de özellikle Yıldıztepe’de alternatif yaz aktiviteleri için futbol sahaları, zipline (kaytel), tabiat parkı, trekking parkurları, dağ bisikleti ve ATV parkurları hazırlanmış durumdadır.

Ilgaz Yıldıztepe Kayak Merkezi kış sporlarının tescilli starı

Bu haber 2959 kez okundu.
HABERLER - 10:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 91.124
  1,75%
 • ALTIN 356.08
  1,57%
 • DOLAR 6.772
  0,57%
 • EURO 7.322
  0,49%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.