• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C
10958688_10206092464058421_6756857791570567479_n

KÖTÜLÜK İNSANLARIN FITRATINDA

27 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
831 defa okundu.

                   KÖTÜLÜK İNSANLARIN FITRATINDA

Bütün dinler, bütün mezhepler, bütün öğretiler kardeşlik olma üzerineyse eğer asırlardır süren bu kavgalar hala başarıya ulaşmamışsa burada yanlış olan şeyler var.

Demek ki kötülük insanların iç dünyasında, benliğinde, geninde fıtratında mevcut, düşünebiliyor musunuz çıkartılan bunca kanun, bunca yatırım, bunca eğitim kurumları, işe yaramadığını görerek bir insan üzerinde engellenemeyen bu duygu başıboş kaldığında veya çok sıkıştığı anda demek ki her hangi bir vahşete imza atabiliyor.

1940-45 Almanya’sında Hitler’e bağlı Nazi subaylarının Yahudilere yaptıkların soykırıma ait filmleri ve belgeselleri izlerken bazı sahneleri izleyemez duruma gelip, kanal değiştirmeyi çare görürdüm. Fakat bazı insanların da ne kadar vahşi olduklarını düşünürüm hep. Kuzey Kutbunda fokların kafalarına kalın sopalarlar öldürülmelerinden beter Yahudilerin Filistinlilere kat be kat fazlası ile yapıyorlar. Biz kendi kendimize cahilane yorum yaparız, “Ya bunların dili ve dinleri ayrı olduğundan toprakları ellerinden alınan Filistinliler Yahudileri hazmedemiyorlar, deriz veya içimizde öyle geçiririz. Ama hiçte sanıldığı gibi değil.

Peki!…

Ya aynı dinden olanlar,

Diyebilirsiniz ki onlarda mezheplerini bahane ediyorlar,

Her ikisi de geçersiz fikir, İsrail’in yayılmacı politikası malum, Acımasızca yaptığı saldırılarla topraklarını genişletip bütün Arap topraklarına, ardından bütün Ortadoğu’ya hatta bir kısım vaat edilmiş topraklar olarak haritalarında gösterilen ülkemizin bir kısmını da içerisine alacak istikrarlı bir genişleme politikasını sürdürüyor.

Dünya bu katliama sessiz kalıyor

Niçin!…

Ekonomi,

Dünyadaki bütün ülkelerde bilhassa Dünyanın jandarmalığına soyunmuş Amerika Birleşik Devletlerinin ekonomisini ellerinde tutan Yahudilere kimsenin dil uzattığını yok,

Neymiş efendim!.

İsrail’in kendimi koruma hakkını kullanıyor.

Bahaneye bakın!..

Tüm ülkeler bu ucuz politikanın ne kadar yanlış olduğunu biliyorlar ,

Yani, Hamas denilen bir örgüt arada sırada teknolojiden uzak yer altındaki tünellerden birinde kendi yapımı füzeleri İsrail’e göndererek sadece ses etkisi olan bu füzelerden hiç bir İsrailli vatandaşın ne öldüğü veya yaralandığı duyulmamıştır. Ama bunun bedeli ise çoluk çocuk demeden binlerce ölü on binlerce yaralı, Üstelik Gazze denilen yer İsrail’in ablukası altında bir toplu iğnenin bile izne bağlı olduğu yer.

Peki; Hamas denilen bir örgüt bunun bedelinin çok ağır olacağını bilmiyor muydu.?

Biliyor çünkü bende artık inanıyorum ki, Hamas kendi halkına ihanet eden bir örgüt durumunda,Yahudi işbirlikçileri.

Fakat Filistinlilere Yahudilerin bunca kin ve nefretin sebebi nedir ki.

İnsanız sonuçta, üzülmemek elde değil!..

Hangi dinden veya hangi mezhepten olursa olsun buna kim seyirci kalabilir,

Bu katliamı masum görmek, medeni ülkelere hiç ama hiç yakışmıyor.

O zaman ekonomisi düzgün ülkelerin ekonomilerinde kan ve barut kokusu ve merhamet eksikliği mi var.

Tek güvencemiz var, Birleşmiş Milletler öylemi ?

Hayır;  O güvencemiz de asla yok. .

21. yüzyılda Dünya iki türlü devlet şekli var. Sömürenler ile sömürülenler, İşte Birleşmiş Milletler örgütü denen bu örgütte artık sömürenler tarafından kendilerini korumak amaçlı kurulan, dört devletin istemediğini veto edebileceği bir örgüt, yani temelleri bu şekilde atılan bir örgütün, kural tanımayan ve arkasında büyük bir gücün desteklediği bir terör devletine, yapabileceği hiç bir şey yok.

Ama İsrail yerine Müslüman bir devlet olsaydı, O Birleşmiş Milletler denen örgüt dahil, bütün devletler birlikte hareket ederek başına gelmedik iş bırakmazlardı.

Lübnan, Irak’ta Suriye, Libya’da ki olaylara ve Dünya’da ki örneklerine bakın!..

Irak ve Suriye’de aynı dine mensup oldukları ama acımasızca mezhep farkı gözeterek insafsızca boğazladıkları IŞİD ın ne olduğu, kimlerin desteklediği, bir orduyu püskürtecek kadar silah ve mühimmata sahip olanları, kimlerin, hangi karanlık güçlerin destekleriyle bu hale geldi,

Aynı dine, aynı mezhebe, aynı ülkeye sahip daha nice bilmediğimiz örgütler kurulmuş, üstünlüklerini kabul ettirmek için birbirlerini boğazlamaktalar.

Ortadoğu bir cehennem,

Ne diyelim,

Bir olalım, birliğimizi, dirliğimizi bozmayalım, bir elin parmaklarıyız, hangisini canı acırsa, onun acısını yüreğimizde hissederiz. Biz bu vatanı hep birlikte kurduk, hep birlikte inşa ettik,Türk’üyle, Kürt’üyle Sünni’siyle, Alevi’siyle, Çerkez’iyle, Abaza’sıyla, Ermeni’siyle, Rum’uyla biz bu ülkenin bir bütünü olarak “Türk” olarak bu aziz vatanın evlatlarıyız.

Biz bir ananın evladı gibiyiz,

Tahriklerden kaçınalım,

Unutmayalım “Bir insanın ana fikri de ,kalbi de kendi vicdanıdır.”

Görüşmek dileğiyle hoşça kalın.

 

Necati KESKİN

asiyan151048@hotmail.com

27.Ağustos.2014

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN