• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Kredi Yurtlar Kurumu Çankırı Yurdunda Muhteşem Kutlu Doğum Programı

15 Mayıs 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1551 defa okundu.
Kredi Yurtlar Kurumu Çankırı Yurdunda Muhteşem Kutlu Doğum Programı

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Çankırı Öğrenci Yurdu Kültür Merkezi gibi çalışıyor.

Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü içinde bulunan ve 12.12.2014 tarihinde hizmete giren 1500 kapasiteli öğrenci yurdu dört bloktan oluşuyor. Dört kişilik süit odaları, açık büfe yemekhanesi, 24 saat kablosuz internet imkanı vb. hizmetleri ile modern bir yurt.

1500 öğrencinin kaldığı yurtta fiziki şartalar kadar kültürel faaliyetler de önemli. Gençlerin sosyal ihtiyaçlarını yakinen bilen Gençlik Merkezi Müdürlüğü de yapmış Sadık AK’ın 22 Ocak 2015 tarihinde KYK Yurt Müdürü olarak atanması, KYK Çankırı Öğrenci Yurdunu Kültür Merkezine dönüştürmüş.

İkibuçuk aylık kısa bir süre içerisinde, Çankırı’mızın Milli sporcuları ile “Başarı ve Motivasyon” üzerine söyleşi, Çankırı’lı Yazar Şükrü Altın ile “Hilafetin Çığlığı” üzerine söyleşi,  Yrd. Doç. Dr. Harun Şahin ile “İçimdeki Büyük Hazine” konulu konferans, Yrd. Doç. Dr. İbrahim Akyol ile “Mehmet Akif ve Çanakkale” konulu konferans, Prof Dr. Kadirhan Sungurlu ile “Liderlik Eğitimi” semineri gerçekleştirilmiş.

Öğrencilerin talepleri doğrultusunda, Kur’an Eğitimi kursu, Osmanlı Türkçesi kursu, İşaret Dili kursu ve Diksiyon kursu açılmış. Bu kurslara yaklaşık 400 öğrenci devam ediyor.

20 Nisan 2015 Pazartesi akşamı KYK Çankırı Öğrenci Yurdu bünyesindeki Konferans salonunda muhteşem bir Kutlu Doğum programı gerçekleştirildi. Yurt Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İlim Yayma Cemiyeti işbirliğinde gerçekleştirilen programa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Program Cemalettin Ferruh Kuran kursu Müdürü Osman Uslu hocanın okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Yurt Müdürü Sadık Ak ile Bölge Müdürü Sevban Yıldırım’ın yapmış olduğu açış konuşmalarından sonra, Yurt Öğrencilerinden Ali Can Tayiz “Kainatın Ulu İmparatoru” isimli şiiri okudu. Ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Fatih ildeş’in “Hz. Peygamber ve Ahlak Anlayışı” konulu konferansı gerçekleştirildi. Yurt Öğrencilerinden Miraç Arslan’ın okuduğu“Ey Sevgili En Sevgili” şiiri katılımcılara duygulu anlar yaşattı. İlahi Dinletisi ile kutlu doğum coşkusu zirveye çıktı. Yurt Öğrencimiz Muhammed Gören’in okuduğu “Ebedi Sevgili”şiiri büyük alkış aldı. Yurt öğrenci ve personeli tarafından okunan 10 adet hatim ve 800.000 salavat-ı Şerife’nin duasını İl Müftümüz Arslan Türk yaptı.

Nisan ayı içerisinde ayrıca Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Doğan kaya ile kariyer sohbeti gerçekleştirileceği, ayrıca Ney dinletisi, Müzik Eğlence ve Moral gecesi, Şiir dinletisi gibi programların da planlandığı öğrenildi.

Yurtta bir kütüphane oluşturulması için Vali Vahdettin Özcan tarafından İl Özel İdaresi Bütçesinden 5.000 TL lik bir ödenek sağlandığını, Yurtta bir kütüphane kurulması için ilk nüvenin Valimiz Vahdettin Özcan tarafından atıldığını söyleyen Yurt Müdürü Sadık Ak Sayın Valimize teşekkür etti.

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN