Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Mahalle İftarları Başladı

Çankırı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ”Mahalle İftarları” TOKİ Sosyal Konutlar ve Yeniköy’de düzenlenen ilk iftarla başladı.    İftarlar için Yeniköy Cami avlusu ile TOKİ konutları arasındaki sokakta masalar hazırlanırken yemek servisinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için de çok sayıda personel de görev aldı.   Akşam saatlerinde ilk olarak Yeniköy’deki iftar masalarını gezen Belediye Başkanı […]
Genel - 29 Haziran 2014 23:08 A A

Çankırı Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ”Mahalle İftarları” TOKİ Sosyal Konutlar ve Yeniköy’de düzenlenen ilk iftarla başladı.

   İftarlar için Yeniköy Cami avlusu ile TOKİ konutları arasındaki sokakta masalar hazırlanırken yemek servisinin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için de çok sayıda personel de görev aldı.

  Akşam saatlerinde ilk olarak Yeniköy’deki iftar masalarını gezen Belediye Başkanı İrfan Dinç, mahalle sakinleri ile sohbet etti. Dinç hazırlanan kumanyalar ve yemekleri de  kontrol ederek, yemeklerin sıcak ve hızlı bir şekilde servis edilmesine özen gösterilmesini istedi.

  Yeniköy’ün ardından TOKİ Sosyal Konutlarına hareket eden Dinç, burada  vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Tüm masaları gezen Dinç, mahalle sakinlerinin Ramazan Ayı’nı tebrik etti. Mahalle iftarında akşam ezanının okunması ile çok sayıda vatandaş aynı ortamda orucunu açtı.

  İftarın ardından konuşan Başkan Dinç, Mahalle İftarları’nın muhtaç durumda olan vatandaşlar için değil tüm mahalle sakinleri için düzenlendiğini belirtti. Aynı sofrada yapılan sohbetlerin ve birlikte yemek yemenin sosyal doku açısında önemli olduğu söyleyen Dinç, ”Halkımıza Ramazan coşkusunu yaşatmanın gururunu taşıyoruz” diye konuştu.

1

Bu haber 1883 kez okundu.
Genel - 23:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.