• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Teknik Destek Programı son il bilgilendirme toplantısı Çankırı’da yapıldı

12 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
713 defa okundu.
Teknik Destek Programı  son il bilgilendirme toplantısı Çankırı’da yapıldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında proje hazırlayacak kamu kurum ve kuruluşu temsilcilerine yönelik düzenlenen son Bilgilendirme Toplantısı Çankırı’da yapıldı.

Çankırı’da gerçekleştirilen 2017 Yılı Teknik Destek Programı Bilgilendirme Toplantısı’na Çankırı Vali Yardımcısı Sercan Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç, kamu kurum ve kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler katıldı.

Destek programlarını illerin önceliklerini dikkate alarak tasarlıyoruz

Bilgilendirme toplantısında katılımcılara hitap eden KUZKA Genel Sekreter Vekili Dr. Serkan Genç, Ajansın destek programlarıyla faaliyete başladığı 2010 yılından bu tarafa Bölgeye 130 milyon TL kaynak sağladığını belirterek, programların amacının Bölge ilerinin belli bir kalkınma seviyesine ulaşmasını sağlamak olduğunu bu nedenle de programlar illerin öncelikleri dikkate alınarak tasarlandığını söyledi.

Sorumluluk alanlarında bulunan illerin potansiyelleri ve önceliklerinin birbirinden birçok yönden farklılık gösterdiğini belirten Genel Sekreter Vekili Dr. Genç, “Bu nedenle, programlarımızı da illerimizin bu özelliklerini göz önünde bulundurarak tasarlamaktayız. Her ilin farklı potansiyel değerler üzerinden kalkınmasını sağlayacak sektörlere destek ve hizmet sunma çabasındayız. Bu nedenle 01 Şubat 2017 tarihinde ilan ettiğimiz Teknik Destek Programımız da bu hassasiyetler ile tasarlandı. Program dâhilinde ilimizde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin kapasite ve alt yapılarını geliştirmek amacıyla Ajansımız tarafından 400 bin TL bütçe tahsis edildi” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Çankırı Vali Yardımcısı Sercan Yılmaz ise KUZKA’nın Çankırı’da kurumlara yönelik sağladığı teknik destek çalışmalarının önemine vurgu yaparak, çalışmalardan dolayı Ajans çalışanlarına teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından KUZKA Program Yönetimi Birimi Başkanı Halil İbrahim Kırlı tarafından 2017 Yılı Teknik Destek Programı’nın içeriği hakkında katılımcılara sunum yapıldı. Kırlı, sunumunda Çankırı’dan teknik destek programı kapsamında proje hazırlamak isteyen kurum temsilcilerine yönelik programın kapsamı hakkında bilgiler aktardı. Kırlı, sunumunda ayrıca program kapsamında hangi kurumların hangi konularda proje hazırlayabileceği, projelerin içeriği, bütçesi gibi ayrıntılar hakkında kurum temsilcilerini bilgilendirdi.

Bilgilendirme sunumunun ardından katılımcıların Teknik Destek Programı’na ilişkin soruları cevaplandırılırken, KUZKA tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme ve eğitim toplantılarının niteliğini arttırmak amacıyla katılımcılara bir de anket uygulaması yapıldı.

2017 yılı boyunca açık olacak Teknik Destek Programı kapsamında KUZKA’ya proje sunmak isteyen kurumlar Ocak-Şubat/Mart-Nisan / Mayıs-Haziran / Temmuz- Ağustos ve Eylül-Ekim 2017 tarihlerinde beş dönem boyunca proje hazırlama imkânına sahip olacaklar.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN