25° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Uluyazı’daki Çöp Yığınları Neden Alınmıyor?..

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ile Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç arasındaki gerilim Uluyazı kampüsünde alınmayan çöp yığınları ile farklı bir boyuta taşındı. Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsün’de bir haftadır çöplerin Çankırı Belediyesi ekiplerince alınmadığı oraya çıktı. Konteynırlardan taşan çöp yığınları fakülte önlerinde dağ gibi birikti. Toplum sağlığı açısında hiçte hoş […]
Çankırı Gündemi - 15 Kasım 2014 14:52 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş ile Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç arasındaki gerilim Uluyazı kampüsünde alınmayan çöp yığınları ile farklı bir boyuta taşındı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsün’de bir haftadır çöplerin Çankırı Belediyesi ekiplerince alınmadığı oraya çıktı. Konteynırlardan taşan çöp yığınları fakülte önlerinde dağ gibi birikti. Toplum sağlığı açısında hiçte hoş olmayan görüntülerin yaşandığı kampüste, bakteri üremesi ve bulaşıcı hastalıkların insan sağlığını doğrudan etkilemesi hastalıklara da davetiye çıkartıyor.

Bilindiği üzere Karatekin Üniversitesi Rektörü Savaş, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında, üniversiteye ağaçlandırma çalışmaları kapsamında birçok kurumun ağaç verdiğini, en az desteği ise Çankırı Belediyesi’nden gördüklerini açıklamıştı.

Rektör Savaş’a cevap veren Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Kim nerede ne isteyeceğini, ağırlığını bilecek. Böyle hafiflik olmaz. Belediye başkanına kafa tutuyor. Hadi oradan. Buraya üniversiteyi kuran siyasi iradedir. Siyasi iradeyi tanımayanı tanımıyoruz. Bir rektör milletvekiline kafa tutamaz. Belediye başkanı ile ilgili problemin varsa açarsın telefonu konuşursun. Bilim adamlığının ağırlığı bunu gerektirir” ifadelerini kullanmıştı.

Konuyla ilgili basına açıklama yapmaktan kaçınan Savaş’ın yakın çevresine benimle şahsi sorunu olabilir ama bir haftadır okulun çöpünü almayarak öğrencileri cezalandırmak ne demek diyerek yakındığı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Bazı öğrenciler her fırsatta şehrin çok iyi temizlendiğini reklam eden Çankırı Belediyesi’nin bu yaklaşımının hoş olmadığını ifade ediyorlar.

Üniversiteden ve belediyeden bu konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Belediye Başkanı İrfan Dinç’in konu ile ilgili konuşmak istemediği belirtildi.

 

yenica

Bu haber 1121 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • terbiyesizler 15 Kasım 2014 18:39

  al birini vur ötekine.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.