Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Vali Özcan Çankırı birincisi, Türkiye 65 ncisi Alperen Gökçayı ödüllendirdi

Vali Vahdettin Özcan, Çankırı birincisi, Türkiye 65 ncisi Alperen Gökçay’ı tebrik ederek ödüllendirdi. İlimiz İsmet İnönü İlköğretim Okulu sonrasında Fen Lisesine devam eden ve başarılı bir şekilde mezun olan Gökçay, ilk tercihi Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazandı. Valilik Brifing Salonunda; Vali Vahdettin Özcan, Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Fen Lisesi Müdürü […]
Genel - 6 Ağustos 2014 09:46 A A

Vali Vahdettin Özcan, Çankırı birincisi, Türkiye 65 ncisi Alperen Gökçay’ı tebrik ederek ödüllendirdi.

İlimiz İsmet İnönü İlköğretim Okulu sonrasında Fen Lisesine devam eden ve başarılı bir şekilde mezun olan Gökçay, ilk tercihi Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliğini kazandı.

Valilik Brifing Salonunda; Vali Vahdettin Özcan, Vali Yardımcısı Şerefnur Oktay, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Fen Lisesi Müdürü Nazır Şahin ve Sağlık Memur velileri Elvada ve Feridun Gökçay’ın hazır bulunduğu toplantıda öğrenci Alperen Gökçay’a teşekkür belgesi verilerek hediye takdim edildi.

Vali Özcan, kendisini, ailesini, Okulunu ve Milli Eğitim Müdürlüğünü tebrik ederek “Öğrencimize Maşallah diyorum. Güzel bir tercih yapmışsın. Boğaziçi Elektrik Elektronik okumak herkese nasip olmaz.” dedi.

Vali Özcan, başarıdan dolayı öğrencisinin anne ve babasını da tebrik ederek “Ne mutlu size. Bugünler unutulmuyor. İnşallah daha mutlu ve güzel günlerini görürsünüz” dedi.
Fen Lisesi Müdürü Nazır Şahin, okullarındaki son sınıf öğrencilerinin bu senede başarı ortaya koyduklarını ifade ederek “Bu yıl 89 öğrencimizden 60 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Geriye kalan 29 öğrencimizden de 16’sı tercih yapmadı. Öğrencilerimizin sırasıyla tercihleri Mühendislik Fakültesi, Tıp Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehebilatasyon, Diş Hekimliği, Hukuk ve Eczacılık şeklinde oldu.” dedi.

Şahin, okul yerleştirmelerinde kendisini 15 velinin arayıp nereyi tercih edelim, Çankırı Fen Lisesini mi önerirsiniz, Eskişehir Fen Lisesini mi önersiniz gibi soruların geldiğini belirterek “Ben velilere diyorum ki çocuğunuzu yanınızda okutun. Çünkü ailenin yanında ve kendi ilinde okumak başarıyı getiriyor” açıklamasında bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’da Merkez’den sonra ilçeler arasında Çerkeş ilçemizin başarılı olduğunu belirterek, 1037 öğrencinin Yüksek Öğretime yerleştiğini belirtti.

Açıklamalar sonrasında öğrenci velileri Elvada ve Feridun Gökçay’a Teşekkür Belgesi, öğrenci Alperen Gökçay’a da teşekkür belgesi ve altın hediye edildi.

Bu haber 1480 kez okundu.
Genel - 09:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.