15° Açık
 • EURO
 • DOLAR

1.KASIM SEÇİMLERİ

HABERLER - 6 Kasım 2015 18:52 A A

01.KASIM MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ
07.haziran milletvekilliği seçimleri sonuçları Televizyon ekranlarına yayınlanğında, Hükümetin artık kooalisyonlarla kurulabileceğini varsayımıyle, MHP Genel Başkanıo Devlet Bahçelienin ilk günden itibaren seçim yapılması konusundaki görüşü ve uzlaşmaz tutumu ile istikrarsızlığın süreceğini ilişkin belirtiler alınmaya başladığında 1.Kasım tarihinde yeniden seçmenlerin sandık başına gideceği kesinleşince artık sosyal medyada, gazete köşelerinde ipe sapa gelmez yazıları ile kimi televizyon kanallarını dolaşıp çenelerini kapatmak mümkün olmadı Nerede bir kamera görse, nerede bir mikrofon uzatılsa hemen her konuda konuşan beyni kendine müsait olmayan tipler vardır, bilsin bilmesin, anlasın, anlamasın bülbül gibi öter ama sıra hakkı ve hakikati haykırmaya gelince dut yemiş bülbül kesilir, İşte gazete köşelerinde yazanlar da bu tiplerden.ama bu tiplerin yüzünden ne hikmetse bunların kalemleri de, çeneleri de vatan ve millet düşmanlarına yeni yeni fırsatlar ve imkanlar sağlarken, vatanın asli sahipleri hep zarar gördüler, nitekim iki seçim arasında büyük acılara gark olduk.
Şimdi haddim olmayarak bende bir vatandaş olarak partileri söyle anazliz ettim.
Adalet ve Kalkında Partisi (AKP) 07.Haziran. ile 01.Kasım seçimleri arasında halkın yüzde 49 oyu ile gücüne güç kattığı belli oldu. Halkımızın deyişiyle istikrar kazandı Devletimize, Milletimize hayırlara vesile olsun. En samimi duygularımla kutluyorum. Emeği geçen, katkısı bulunan AKP bütün yöneticilerini tebrik ediyorum.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ise Partilere adam devşiren bir partiye ve genel başkana değil, Türk milletine hizmet edecek, Türk milletinin ufkunu açacak ve ülkeyi sömürge olmaktan kurtaracak milli devlet hedefleyen bir genel başkana ihtiyaç var. Ben Türküm ve Türk milliyetçisiyim diyenlerin ve MHP bu seçmeninden neden oy alamadığını sorgulasın. Buna mecbur. Yoksa, MHP diğer partilere insan devşirme misyonundan kurtulamaz. Milliyetçilere göre Dini inancı ne olursa olsun ana dili Türkçe olan ve kendini Türk hisseden herkesin MHP de toplanması gerekir.hedef bu olmalı. diyen görüşün sesine kulak vermesi gerekir. Umarım sayın Hayırcı Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu seçimlerden ders çıkartması gerekir eğer hala genel başkanlıkta kalırsa ki kalacağı da belli, fikrimce, onurlu bir şekilde kenara çekilmeli ve her ne olursa olsun bir lider olarak hatırlanmalı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise Sayın Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iyi niyetli bir insan, dürüst insan olabilir ama parti lideri değil. Politikacı hiç değil. Çünkü Türkiye’de politikacı tipine uygun değil, onun dürüstlüğü hepsini götürüyor onun dürüstlüğünü halka aydınlatmak önemli ama o inandırıcılığını halka bir türlü yansıtamadı. Veya halk onu anlayamadı. 7.Haziran seçimleri sonrası yaptığı tüm politikaları beceriksizliktir. Hadi onu geçtim artık iktidar partisinin yaptığı hareketler aldığı kararlar karşısında çaresiz hissediyorsan kendini demokrasi içersinde mücadele edemiyorsan sen de ses getirecek derdini anlatacak yeni politikalar geliştirirsin. Sayın Kemal Kılızdaroğlu bunu yapamadı. Bir diğer konu ise Cumhuriyet Halk Partisinin hemen hemen bütün teşkilatları umutsuz, umutsuzlarla yola çıkılmaz, Teşkilatlar Genel Merkezi ve genel başkanını harekete geçirecek Liderde teşkilatını harekete geçiremiyorsa heyecanlandıramıyorsa ve bunu bir kaç seçim de başarısız olursa mutlaka gitmesi gerekli zaten. Bu seçimlerde çıkıp teşkilat 7 haziran dan dolayı yorgundu dersen, o genel başkana denecek lafım çok da benim terbiyem el vermiyor.
Umudumuz başka bir sonbahara kaldı diyenlere;
Dört yıl daha bekleyin
Geçmiş olsun.
Görüşmek dileğiyle hoşça kalın sağlıklı kalın.

Necati Keskin
asiyan151048@hotmail.com
03.Kasım.2015

Bu haber 2162 kez okundu.
HABERLER - 18:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Remzi 7 Kasım 2015 12:21

  Emeğinize sağlık Necati bey…Selamlar, saygılar…

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.