• Dolar Alış / Satış: 5.527 / 5.537
  • Euro Alış / Satış: 6.263 / 6.274
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

13. Kalkınma Kurulu Toplantısı Sinop’ta Yapıldı

19 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
528 defa okundu.
13. Kalkınma Kurulu Toplantısı Sinop’ta Yapıldı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın 13. Kalkınma Kurulu Toplantısı 16 Haziran 2014 tarihinde Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerikamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinden oluşan Kalkınma Kurulu üyelerinin katılımıyla Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilmiştir.

2014 yılının ilk Kalkınma Kurulu Toplantısı’na Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger, Ajans Yönetim Kurulu Üyesi Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ve Sinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İşeri, Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi Ergür, Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden kamu kurumlarını, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarını temsilen Kalkınma Kurulu üyeleri ile ilgili Ajans personeli katılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KUZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İşeri, konuşmasında 13. Kalkınma Toplantısı’nı Sinop’ta gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, üç ilin kalkınma kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirilecek bu toplantıda Bölgeyi ilgilendiren sorunlar tartışılarak, sorunların çözümüne yönelik yeni fikirlerin ortaya çıkmasının hedeflendiğini dile getirmiştir. Ajansın 2015 yılı faaliyetlerinibelirlemek amacıyla, Kalkınma Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınacağını ifade etmiştir.

Sinop Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger konuşmasında, ülkemizde Kalkınma Ajanslarının kuruluşunun Avrupa’ya göre geç tamamlanmasına rağmen Ajansların ülke kalkınmasındakirolüne vurgu yapmıştır. Köşger, KUZKA’nın Bölge için önemli bir kurum olduğunu dile getirerek, Bölge’deki illerin birbirlerini eksilten değil, tamamlayıcı olduklarına dikkat çekmiştir.

Ajans çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi veren KUZKA Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi Ergür’de konuşmasında, KUZKA’nın kuruluşundan bu güne, geçen 4 yıl içinde Bölgeye ciddi katkılar sağladığına vurgu yapmıştır.

Açılış konuşmalarının ardından Kalkınma Kurulu üyelerine KUZKA Planlama, Programlama ve Stratejik Araştırmalar Birimi Uzmanı Emine Merve Topçuoğlu tarafından “Kırsalda Yaşlılık Analizi” çalışmaları hakkında ayrıntılı bir sunum yapılmıştır.

Toplantının son bölümünde ise Planlama, Programlama ve Stratejik Araştırmalar Birimi Başkanı Mustafa Gül tarafından, Kalkınma Kurulu

Üyelerinden Ajansın 2015 yılı faaliyetlerinin belirlenmesine yönelik görüş ve öneriler alınmıştır.

Katılımcıların Bölgeye ilişkin dilek ve temennilerini sunmaları ile toplantı tamamlanmıştır.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.

Oğuz Ak Kuzka Toplantısına Katıldı

Kuzey Kalkınma Ajansı 13. Kalkınma Kurulu Toplantısı 16 Haziran 2014 tarihinde Kastamonu, Çankırı ve Sinop illeri kamu kurumu, özel sektör ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinden oluşan Kalkınma Kurulu üyelerinin katılımıyla Sinop Üniversitesi Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilmiştir.

2014 yılının ilk Kalkınma Kurulu Toplantısı’na Sinop Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger, Ajans Yönetim Kurulu Üyesi Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ve Sinop İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Ajansımız Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İşeri, Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi Ergür, Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden kamu kurumlarını, özel sektör ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinden Kalkınma Kurulu üyesi Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak katılmıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KUZKA Kalkınma Kurulu Başkanı Sedat İşeri, konuşmasında 13. Kalkınma Toplantısı’nı Sinop’ta gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek, üç ilin kalkınma kurulu üyeleri ile birlikte gerçekleştirilecek bu toplantıda Bölgeyi ilgilendiren sorunlar tartışılarak, sorunların çözümüne yönelik yeni fikirlerin ortaya çıkmasının hedeflendiğini dile getirmiştir. Ajansın 2015 yılı faaliyetlerini belirlemek amacıyla, Kalkınma Kurulu üyelerinin görüş ve önerilerinin alınacağını ifade ederek, KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger, Ajans Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi Ergür, Ajans Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi Ergür ve Ajans Planlama, Programlama ve Stratejik Araştırmalar Birimi Uzmanı Emine Merve Topçuoğlu konuşmaları ve sunumları ile toplantı tamamlanmıştır.

Toplantı sonunda Ticaret Borsası Kızılırmak İlçesi Hububat Merkezi KUZKA projesi değerlendirme aşamaları ve projenin detayları hakkında görüşleri sunmak üzere Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Ak, Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger ile görüşmelerde bulundu. Ticaret Borsası Başkanı Oğuz Ak, Ticaret Borsası Üyelerine, üreticilere ve Bölgemizdeki Sanayi kuruluşlarına vermiş olduğu hizmet kalitesinin artırılması ve bölgede yetişen ürünlerimize gelir getirici faaliyetlerin artırılarak, ekonomik ve sosyal kalkınmanın desteklenmesini ve daha güvenli ticarete kavuşulması amacıyla hazırlanarak sunulan projeye desteklerini beklediklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN