• Dolar Alış / Satış: 5.439 / 5.449
  • Euro Alış / Satış: 6.203 / 6.214
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

19. Tüketici Ödülleri sahiplerini bekliyor

8 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1188 defa okundu.
19. Tüketici Ödülleri sahiplerini bekliyor

Ticaret İl Müdür Vekili Şükrü Karaaslan konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak Çankırı halkının bilgisine sundu.

 

Açıklamada; “Tüketici bilincinin geliştirilmesi, tüketicilerin yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmesi, tüketici talep ve tercihlerini dikkate alan firmaların teşvik edilmesi, tüketici hukuku veya tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amaçlarıyla 2015yılı faaliyetleri dikkate alınarak altı dalda “2015 Yılı 19.Tüketici Ödülleri” verilecektir.

 

19. Tüketici Ödül Dallarından; Bilinçli Tüketici Ödülü, Yazılı Basın Tüketici Ödülü, Radyo- Televizyon Programı Ödülü, Tüketici Memnuniyetini ilke Edinen Firma Ödülü, Bilimsel Çalışma Ödülü, Tüketici Özel Ödülü dallarında belirlenen ödül kategorilerinden en fazla bir ödül dalında başvuruda bulunabileceklerdir.

 

Kişi veya kuruluşlar, yukarıda dalları ve değerlendirme ölçütleri belirtilen “Tüketici Ödülleri”ne doğrudan aday olabilecekleri gibi, diğer kişi veya kuruluşlar tarafından da aday gösterilebilirler. Her iki durumda da adayların yukarıda belirtilen ölçütleri taşıdıkları belgelenmelidir. Konuyla ilgili olarak Bakanlığın “www.gtb.gov.tr” adresli web sitesinden, 0 312 449 44 73 – 0 312 449 44 11 numaralı telefonlardan bilgi alınabilir.

 

Başvuruların 29 Ocak 2016 Cuma günü Saat 17.30’a kadar, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü Eskişehir Yolu 9. Km. No:151 Ek Bina 3. Kat Oda 337 Çankaya/ANKARA” adresine bizzat veya postayla yapılması gerekmektedir.

 

81 il merkez ve ilçe sınırları içerisinde Ticaret İl Müdürlükleri kanalıyla yapılacak başvuruların ise ilan edilen son başvuru tarihine kadar Bakanlığa ulaşacak şekilde posta yoluyla gönderilmesi veya doğrudan Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunulması zorunludur.” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN