• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

2014 LYS Birincisi Çankırılı Hasan Öztürk

28 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1793 defa okundu.
2014 LYS Birincisi Çankırılı Hasan Öztürk

Çankırı Seninle Gurur Duyuyor!
Öztürk’ün Çankırı’da ailesiyle birlikte yaşadığı ve eğitim için Kayseri’ye geldiği belirtildi.

2014 LYS Türkiye birincisi Hasan Öztürk, “YGS’de Türkiye 41′inciliği elde etmiştim, hedefimi daha da yükselterek çalışmalarıma hız verdim. Allah bana LYS’de de Türkiye birinciliği nasip etti, çok mutluyum” dedi.

ÖSYM 2014 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre Kayseri Özel Kılıçaslan Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Hasan Öztürk, yerleştirme puanları başarı sıralamasında Y-YGS 4 puan türüne göre Türkiye birincisi, Y-MF 2 puanına göre de Türkiye 4’üncüsü oldu.

Türkiye Birincisi Oldu
Çankırı TCDD Cer Atölyesinde işçi olarak Vahit Öztürk’ün oğlu olan Hasan Öztürk, ÖSYM 2014 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, yerleştirme puanları başarı sıralamasında Y -YGS 4 puan türüne göre Türkiye birincisi, Y-MF 2 puanına göre de Türkiye 4′üncüsü oldu.

Elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Öztürk “Dört yıl önce iyi bir eğitim alabilmek amacıyla ikiz kardeşim Hüseyin’le birlikte Kılıçaslan Liseleri’ne gelmiştim. Kardeşim Fen Lisesi’ne ben de Anadolu Öğretmen Lisesi’ne kaydoldum. 4 yıllık bir çalışmanın ardından YGS’de Türkiye 41′inciliği elde etmiştim, hedefimi daha da yükselterek çalışmalarıma hız verdim. Allah bana LYS’de de Türkiye birinciliği nasip etti, çok mutluyum. İkiz kardeşim Hüseyin de Türkiye derecesine imza attı, birlikte aynı üniversitede tıp okumayı düşünüyoruz.” dedi.

Çocuklarımla Gurur Duyuyorum
Baba Vahit Öztürk yaptığı açıklamada “Bana bu mutluluğu yaşattıkları için çocuklarımla gurur duyuyorum. Tek dileğim çocuklarımın vatanını seven ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmeleridir.” dedi.

2014 LYS şampiyonu Hasan Öztürk’ün ikiz kardeşi Hüseyin Öztürk’ün ise Türkiye 486.’sı olduğu öğrenildi.

Medya Çankırı haber portalı sitesi olarak kardeşlerimizi tebrik ediyor, bararılarının devamını diliyoruz. Ayrıca tabelada Çankırı adını ilk sıraya yazdıran öğrencilerimizin babası Vahit Öztürk’ü, ağabeyleri Ali Öztürk’ü de kutluyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN