Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

2014 LYS Birincisi Çankırılı Hasan Öztürk

Çankırı Seninle Gurur Duyuyor! Öztürk’ün Çankırı’da ailesiyle birlikte yaşadığı ve eğitim için Kayseri’ye geldiği belirtildi. 2014 LYS Türkiye birincisi Hasan Öztürk, “YGS’de Türkiye 41′inciliği elde etmiştim, hedefimi daha da yükselterek çalışmalarıma hız verdim. Allah bana LYS’de de Türkiye birinciliği nasip etti, çok mutluyum” dedi. ÖSYM 2014 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre Kayseri Özel Kılıçaslan […]
Çankırı Gündemi - 28 Haziran 2014 21:47 A A

Çankırı Seninle Gurur Duyuyor!
Öztürk’ün Çankırı’da ailesiyle birlikte yaşadığı ve eğitim için Kayseri’ye geldiği belirtildi.

2014 LYS Türkiye birincisi Hasan Öztürk, “YGS’de Türkiye 41′inciliği elde etmiştim, hedefimi daha da yükselterek çalışmalarıma hız verdim. Allah bana LYS’de de Türkiye birinciliği nasip etti, çok mutluyum” dedi.

ÖSYM 2014 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre Kayseri Özel Kılıçaslan Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Hasan Öztürk, yerleştirme puanları başarı sıralamasında Y-YGS 4 puan türüne göre Türkiye birincisi, Y-MF 2 puanına göre de Türkiye 4’üncüsü oldu.

Türkiye Birincisi Oldu
Çankırı TCDD Cer Atölyesinde işçi olarak Vahit Öztürk’ün oğlu olan Hasan Öztürk, ÖSYM 2014 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, yerleştirme puanları başarı sıralamasında Y -YGS 4 puan türüne göre Türkiye birincisi, Y-MF 2 puanına göre de Türkiye 4′üncüsü oldu.

Elde ettiği başarıdan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Öztürk “Dört yıl önce iyi bir eğitim alabilmek amacıyla ikiz kardeşim Hüseyin’le birlikte Kılıçaslan Liseleri’ne gelmiştim. Kardeşim Fen Lisesi’ne ben de Anadolu Öğretmen Lisesi’ne kaydoldum. 4 yıllık bir çalışmanın ardından YGS’de Türkiye 41′inciliği elde etmiştim, hedefimi daha da yükselterek çalışmalarıma hız verdim. Allah bana LYS’de de Türkiye birinciliği nasip etti, çok mutluyum. İkiz kardeşim Hüseyin de Türkiye derecesine imza attı, birlikte aynı üniversitede tıp okumayı düşünüyoruz.” dedi.

Çocuklarımla Gurur Duyuyorum
Baba Vahit Öztürk yaptığı açıklamada “Bana bu mutluluğu yaşattıkları için çocuklarımla gurur duyuyorum. Tek dileğim çocuklarımın vatanını seven ülkesine faydalı bireyler olarak yetişmeleridir.” dedi.

2014 LYS şampiyonu Hasan Öztürk’ün ikiz kardeşi Hüseyin Öztürk’ün ise Türkiye 486.’sı olduğu öğrenildi.

Medya Çankırı haber portalı sitesi olarak kardeşlerimizi tebrik ediyor, bararılarının devamını diliyoruz. Ayrıca tabelada Çankırı adını ilk sıraya yazdıran öğrencilerimizin babası Vahit Öztürk’ü, ağabeyleri Ali Öztürk’ü de kutluyoruz.

Bu haber 3625 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.