Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

22. Eldivan Hacı Murad-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri, Etkinlikler Başladı

Bu yıl 19-28 Haziran 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan 22.Eldivan Hacı Murad-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri, Kültür ve Spor Etkinlikleri 19 Haziran 2014 Perşembe günü saat :11:00’de başladı. Programa Milletvekili Hüseyin Filiz, Vali Yardımcıları İbrahim Şahin ve Şerefnur Oktay, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali İbrahim Savaş, Eldivan Kaymakamı Sezer Sözen, İlçe Jandarma Komutanı Abdurrahman Erkan, Eldivan […]
ELDİVAN - 20 Haziran 2014 15:14 A A

Bu yıl 19-28 Haziran 2014 tarihleri arasında kutlanacak olan 22.Eldivan Hacı Murad-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri, Kültür ve Spor Etkinlikleri 19 Haziran 2014 Perşembe günü saat :11:00’de başladı.

Programa Milletvekili Hüseyin Filiz, Vali Yardımcıları İbrahim Şahin ve Şerefnur Oktay, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ali İbrahim Savaş, Eldivan Kaymakamı Sezer Sözen, İlçe Jandarma Komutanı Abdurrahman Erkan, Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer, Şabanözü Belediye Başkanı Mustafa Karakaya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, İl ve İlçe Müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

10 gün boyunca sürecek olan festival etkinlikleri Hükümet Konağı önünden seğmen ekibi eşliğinde protokolün tören alanına gelişi ile başladı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından seğmen ekibi tarafından halk oyunları ve halay gösterileri sunuldu.Kukla gösterilerinin ardından festival açılış programına geçildi.

Açılış konuşmasını yapan Eldivan Belediye Başkanı Nusrettin Gökçer, bu yıl 22. düzenlenen Hacı Murad-ı Veli’yi Anma Günü ve Kiraz Festivali etkinliklerinin bir önceki etkinliklerden farklı olarak 10 gün boyunca süreceği ve ilçeye bağlı 16 köyün de dahil edilerek bu etkinlikler içerisinde yer aldığını, amaçlarının turizm açısından güzel olan ilçelerini gerek kirazı, ekmeği ve diğer yöresel ürünleri ile gerekse yerleşim alanlarıyla kültüre katkısıyla tanıtmak olduğunu belirterek, bu etkinliğin Çankırı İline, Eldivan İlçesine ve köylerine hayırlar getirmesini diledi.

İlçe Kaymakamı Sezer Sözen ise, Horasan’dan gelerek burada gönülleri fetheden Hacı Murad-ı Veli’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da yapılan bu etkinlikler ile anılmasının önemli olduğunu ve bu etkinliklerin hem manevi yönünün hem de bu yörede üretilen 20 çeşit kiraz ile damağa hitap eden yönünün bulunduğunu dile getirdi ve 10 gün sürecek Festival etkinliklerinin Ramazan ayının ilk Sahur programı ile son bulacağını belirtti.

Milletvekili Hüseyin Filiz de 22. Eldivan Hacı Murad-ı Veli’yi Anma, Kiraz Şenlikleri, Kültür ve Spor Etkinliklerinin hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.

Konuşmaların ardından kutlama programı ile ilgili telgraflar okundu, festival alanında bulunan stantlar gezildi ve yapılan ikramın ardından festival açılış programı sona erdi.

 

Bu haber 3041 kez okundu.
ELDİVAN - 15:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.