19° Açık
 • EURO
 • DOLAR

27 ev yanarak kullanılamaz hale geldi

HABERLER - 5 Nisan 2017 09:06 A A

İlimiz Ilgaz İlçesi Serçeler Köyünde dün sabah saat 10.00 sıralarında tek kişi yaşayan 1 bayanın evinde çıktığı belirtilen yangında 47 haneden 27 ev zarar gördü.

İlimiz Valiliği konuyla ilgili açıklamada bulunarak “Ilgaz ilçesine 9 km mesafede bulunan Serçeler Köyünde, Köy nüfusu 31 kişi olup köyde bulunan 47 haneden zarar gören 27 evdir. Evlerin tamamı eşyalı ve 3’ü kullanımda, diğerleri yazlık olarak kullanılmaktadır. 03 Nisan 2017 günü saat 10.00 sıralarında, 80 yaşlarında olan ve akıl sağlığı yerinde olmayan, yalnız ikamet eden Güldane Taşçı isimli şahsın yaktığı sobadan çıkan alevlerin büyümesi sonucu evinde yangın çıktığı bildirilmiştir. Rüzgârın etkisi ve evlerin birbirine yakın olması nedeniyle, yangın civardaki evlere sıçramış ve yaklaşık 27 ev yanarak kullanılamaz hale gelmiştir. Yangında Güldane TAŞÇI isimli şahıs el ve ayaklarından hafif şekilde yaralanmış, tedavisi ayakta yapılmıştır. Şuana kadar bir can kaybı ya da yaralanma olmamıştır. Çankırı, Ilgaz, Kurşunlu, Korgun, Tosya ve Ilgaz Orman İşletme’ye ait itfaiye araçları ve Çankırı, Çerkeş ve Bayramören Orman İşletmelerine ait (5) arasöz aracıyla yangına müdahale edilmiş olup, halen söndürme ve soğutma çalışmalarına devam edilmektedir. Hasar tespiti AFAD İl Müdürlüğünce evlerde ikamet etmeyen şahıslar evlerine geldikten sonra yapılacaktır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.” denildi.    

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 735 kez okundu.
HABERLER - 09:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.