Kar yağışlı
 • EURO 6.61
 • DOLAR 6.11

4 bin 500 öğrenci kep fırlattı

HABERLER - 16 Mayıs 2015 23:29 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi 2014-2015 yılı mezuniyet töreni yapıldı. Uluyazı Kampüsü’nde yapılan mezuniyet töreninde 4 bin 500 öğrenci kep fırlattı.

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, törende yaptığı konuşmada, mezun olan öğrencileri ve velilerini tebrik etti.

Öğrencilerin Çankırı ile bağını hiç koparmamaları tavsiyesinde bulunan Özcan, şöyle devam etti:

“Bugün sizin için çok farklı bir anlam taşıyor. Yaşamınızın bir dönemini kapatıyor ve ondan aldığınız güçle bir başka dönemin başlangıcını yapıyorsunuz. Yaşamdan, zorluklardan ve çok çalışmaktan korkmayın.  Çok güzel bir kampüste eğitim aldınız. Toplumun çok farklı kesimlerinden gelen arkadaşlarınız oldu, birbirinize saygı duyarak, hoşgörü göstererek, sosyal yaşamınızla ve geleceğinizle ilgili kendi görüşlerinizi oluşturdunuz. Dürüst, ahlaklı, kendini bilen, kendine inanan ve güvenen meslek sahibi gençler olarak sizin için yakınlarınız için ülkeniz için yapabileceğiniz çok şeyler olduğunu biliyorsunuz. Albert Einstein, “Hayat bisiklet sürmek gibidir”, diyor, “dengeni korumak için hareket etmeye devam etmelisin”.  Tabi ki sizler de sürekli çaba göstereceksiniz. Sizlerin çağdaş ve bağımsız bir toplumun yaşatılmasında katkınız olsun istiyoruz. Bu nedenle, sahip olduğunuz bu diplomalar size önemli sorumluluklar yüklüyor. Üniversitenizle, Çankırı’yla bağınızı koparmayın, üniversitemizin gelişimine destek olmayı ihmal etmeyin. Çankırı’nın gönül elçisi olmaya lütfen devam ediniz. Her biriniz artık birer Çankırılısınız”

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin kurulduğu günden bugüne kadar önemli yol katettiğini belirten Özcan, bunda rektör Ali İbrahim savaş’ın büyük katkısı olduğunu belirtti.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ise Karatekin Üniversitesi’nin emin adımlarla yürüyen üniversitelerden biri olduğunu aktardı.

Üniversite ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını vurgulayan Dinç, “Sevgili gençler biz sizleri yarınki Türkiye’nin aydınlık geleceği olarak görüyoruz. Sizlerin bireysel ve topluluklarınızın talepleri konusunda belediye olarak elimizden gelen desteği verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. Kurumlar arası birlik beraberlik o şehrin gelişmesini sağlar. Karatekin Üniversitemizle belediyemizin diğer illere örnek teşkil edecek önemli birlikteliği var” dedi.

Eşi Zeynep hanımla birlikte üniversite öğrencileri için vargücü ile çalıştığını belirten Dinç, konuyu ulaşıma getirerek, “Sevgili öğrenciler, bir konuda başarısız olduk. Ulaşım konusunda başarısız olduk ama onuda artık hallettik. Mezun olan arkadaşlarımız bu hizmetimizden ne yazık ki yararlanacak ama ulaşımı öğrencilerimiz için 2 hafta ücretsiz yaptık. Bu eksikliği bu şekilde gidermek istiyoruz” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş da üniversitenin 8. mezunlarını verdiğini belirtti.

Ailelerin 4 yıl önce çocuklarını üniversitelerine emanet ettiğini ifade eden Savaş, “Sizlerin 4 yıl önce bize bıraktığınız çocukları bugün size aynen emanet ediyoruz. Onlar ileride Türkiye’nin geleceği olacaklar. Eğitim kalitemiz ne kadar yükselirse bu bayrak o derece yüksek olacak. Laf dönemi bitti. Artık aklın ve bilimin yol gösterdiği bir dünyadayız” diye konuştu.

Öğrencileri çok daha güzel günlerin beklediğini ifade eden Savaş, “İnşallah hayata daha donanımlı başlayacaklar. Çok daha güzel günler onları bekliyor. Onların eğitim öğretimi için bütün eğitsel faaliyetleri uyguladık. Öğrencilerin portföyünün daha kabarık olması için hoca arkadaşlarımız olarak elimizden gelen herşeyi yaptık” dedi.

Hiçbir öğrenciye farklı bakmadıklarını dile getiren Savaş, “Hepsini emanet olarak gördük. Sıkıntılı günler yaşadınız ama asla üf demediniz asla bu üniversitenin bu şehrin barışını bozacak bir hareket yapmadınız. Anne babanıza teşekkür ediyorum. Hepinizi onlar yetiştirdi” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler kep fırlattı.

aa

IMG_9492

IMG_9330

IMG_9493

1- MANŞET IMG_9553

 

 

Bu haber 1547 kez okundu.
HABERLER - 23:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!
  Çankırı’da 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 19:00 sıralarında hemzemin geçitte yük treninin otomobile çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre Çankırı ili, Esentepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Kadir Özbahar sevk ve idaresindeki 18 AV 753 plakalı özel aracı ile Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’ndaki (Safir Tuz karşısındaki) hemzemin geçitten geçerek Salti Tuz Fabrikası istikametine […]
 • 02
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU
  ÇANKIRI’NIN PROFESYONEL FUTBOL YOLCULUĞU “ÇANKIRISPOR – ÇANKIRI BELEDİYESPOR – ÇANKIRISPOR” Hazırlayan . Aydın Demiröz Çankırı’da profesyonel futbol heyecanı 1982 yılında dönemin Valisi Erbay Fiş’in, “Çankırıspor”u kurma çalışmaları ile başladı. 24 kişilik ilk kurucu üyeler içinde Vali Fiş, dönemin Çankırı’da görev yapan üst düzey bürokratları ve esnaflar bulundu. 24 Şubat 1982 tarihli Karatekin gazetesinde kulübün kuruluşu […]
 • 03
  İslam Fıtrat Dinidir
  Fıtrat, kelime olarak “yaratılış” anlamına gelmektedir. Bütün insanların özünde mevcut olan “doğru”ya yatkın olma durumu; fazla zorlanmadan “doğru”yu fark edebilme yetisi de fıtrata uygunluktur. Fıtratta aklın, duygunun ve sezginin birlikte etkin olması söz konusudur. Bu sebepten, fıtrata dayalı değerlerde ve bu değerlerle ilgili bilgilerde, insanlar arasında anlama ve kavrama bakımından düzey ve derece farkı olmasına […]
 • 04
  DİL
  Günlerdir düşünüyorum da son dönemler de dilimizin giderek yozlaştığı ve sadeliğini yitirdiğini görüyoruz. Yabancı kültürlerin etkisiyle kültür erozyonu içerisinde dilimizi de bizden uzaklaştırıyorlar. Oysa DİL: tarihi ve kültürel değerlerin geçtiği köprüdür bu köprü sağlam olmazsa gelecek nesillere ulaşmak ve gelecek nesillerin geçmişi anlamları güçleşecektir. Tarihi çok eskilere dayanan dünyanın en büyük dillerinden biri olan Türkçeyi […]
 • 05
  T E V A Z U
  TEVAZU 2015 yılının olumsuzluklarının bitirilmesi ve l yıl daha yaşlandığımızın hüznü yerine 2016 yılının getirdiği mutluluğu tüm okuyucularımla birlikte yüreğimle kutlar, nice yıllara sağlıkla, başarıyla ve sevdiklerinle birlikte görmeni ve geçirmeni diliyorum, Dünya barışına, Ülkemize hayırlar getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz ediyor,tüm insanlara ve insanlığa değer verenlere sağlık mutluluk ve huzurlu yıllar temenni ederim. Yazımın konusu […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST 115.669
  0,02%
 • ALTIN 320.63
  0,92%
 • DOLAR 6.108
  0,11%
 • EURO 6.607
  0,32%

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.