• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

AB Bakanlığı Kalitemizi Tescilledi

4 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
640 defa okundu.
AB Bakanlığı Kalitemizi Tescilledi

AB Bakanlığının ilgili birimi tarafından, Çankırı’da uygulanan proje “Kaliteli Proje Uygulaması” olarak seçildi.

Çankırı Girişimci Gençlik Topluluğu tarafından hazırlanan “Active Citizenship of Young People in Rural Areas – Kırsal Kesimlerdeki Gençlerin Aktif Vatandaşlığı” isimli proje 3–10 Eylül 2014 tarihleri arasında Çankırı’da uygulanmıştı. Erasmus + Gençlik Programı kapsamında hazırlanan Gençlik Hareketliliği Projesi; Türkiye, İtalya ve Romanya’dan toplam 29 katılımcı ile gerçekleştirilmişti.

AB Bakanlığının projelerden sorumlu birimi, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı)’nca yapılan değerlendirme sonucu; projenin iyi uygulama hikâyesi olarak tespiti yapıldı. Projenin, hem resmi sosyal medya araçlarında, hem de kurumun yayınlarında kullanılarak tüm Türkiye’de duyurulması ve proje hazırlayıp uygulayacaklara örnek olması sağlandı.

Kırsal kesimlerde yaşayan gençlerin sorunları üzerine odaklanan proje, dezavantajlı gençlerin kişisel gelişimi ve kültürlerarası öğrenmesi için fırtsalar oluşturmuştur. Daha önce uluslar arası bir çalışma deneyimi olmayan gençlerin, iletişim becerilerini geliştirip daha aktif vatandaşlar olmaları sağlanmıştır. Katılımcılar üzerinde, kırsal kesimlerde yaşayan gençlerin de isterlerse birçok fırsattan yararlanarak kendilerini geliştirebilecekleri düşüncesi oluşturulmuştur. Proje faaliyeti süresince gerçekleştirilen dış mekân aktiviteleri sayesinde, Çankırı’da bir AB Gençlik Projesi uygulandığı ve AB imkânlarından faydalanılabildiği konularında yerel halkta farkındalık oluşturulmuştur.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından iyi uygulama hikâyesi seçilen projeyle ilgili görüşlerini belirten Grup Lideri Taner KILIÇ; “ Bu durum bizi hem son derece mutlu etmiş, hem de ileride yapacağımız çalışmalar için büyük bir teşvik olmuştur. Böylece Çankırı’da kaliteli işler yapıldığını bir kez daha göstermiş olduk. Zaten önemli olan sadece projeyi kabul ettirmek değil, aynı zamanda hakkıyla uygulayabilmektir. Projemiz Çankırı’da uygulanan ilk Erasmus+ projesi olma özelliğini taşıyor. Projenin hazırlık sürecinden sonuna kadar elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bu gayretimiz ve emeğimiz, AB Bakanlığı’nın ilgili birimi tarafından tespit edildi ve ‘İyi Uygulama Hikayesi’ seçilerek ödüllendirilmiş olduk. Projemizin başarılı şekilde gerçekleşmesinde katkısı bulunan tüm Türk katılımcılara ve desteğini bizden esirgemeyen tüm yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

AB Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı’nın sosyal medya hesaplarında projeyle ilgili paylaştığı bilgi notlarına ulaşmak için tıklayınız :

https://www.facebook.com/notes/t%C3%BCrkiye-ulusal-ajans%C4%B1/k%C4%B1rsal-kesimlerdeki-gen%C3%A7lerin-aktif-vatanda%C5%9Fl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-projesi/753971447972852

https://www.facebook.com/ulusalajans

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN