Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şabanözünde!

24 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat: 14:00 de, Şabanözü ilçesi Belediye Düğün Salonunda Adalet Ve Kalkınma Partisi tüzüğünün 143, 1 Maddesi gereğince; İl Milletvekilleri, İl, İlçe ve Belde Yönetim Kurulları, İl ilçe ve Belde Belediye Başkanları, Mahalle ve Köy Temsilcileri, Sandık Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve yönetimleri, Belediye Meclisi Üyeleri […]
Çankırı Gündemi - 25 Mayıs 2014 15:10 A A

24 Mayıs 2014 Cumartesi günü saat: 14:00 de, Şabanözü ilçesi Belediye Düğün Salonunda Adalet Ve Kalkınma Partisi tüzüğünün 143, 1 Maddesi gereğince; İl Milletvekilleri, İl, İlçe ve Belde Yönetim Kurulları, İl ilçe ve Belde Belediye Başkanları, Mahalle ve Köy Temsilcileri, Sandık Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve yönetimleri, Belediye Meclisi Üyeleri ve İl Genel Meclisi Üyelerinin katılımlarıyla; İl Danışma Meclisi toplantısı gerçekleşti.

Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’den sonra Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’da Ali Çapçı İçin Şabanözü İlçesine Oy İstemeye Geldi.

Soylu, 30 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından belediye başkanlığı seçimlerinin iptal edildiği Çankırı’nın Şabanözü ilçesinde yapılan partisinin İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Toplantıda partililerine seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin büyümesini istemeyen bazı güçlerin her yolu denediğini anlattı.

Soylu, Şabanözü ilçesinde partisince gerçekleştirilen il divan toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geçmişte darbeler, depremler, afetler, devletin çaresizliği ve siyasal istikrarsızlıklar yaşadığını söyledi.

Türkiye’nin artık önemli yol kat ettiğini anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Bu ülke iyi adım atmak istediği her dönemde kıskaca almak, ülke insanını yarınlara yönelik adım atmasını önlemek için her türlü engeli ve iradeyi gördük. Ama bu iradeye karşı direnen, bu ülkenin yarınına sahip çıkan büyük bir millet görüyoruz. 21. asır Türkiye’nin önüne büyük bir fırsat koydu. Bunu kabul edemiyorlar. Türkiye’nin gelişmesini, büyümesini hazmedemiyorlar. Kurulan tüm tuzakların yegane sebebi AK Parti değil, Recep Tayyip Erdoğan değil, Türkiye’nin büyümesinin, güçlenmesinin önüne engel koymaktır.”

21. asrın Türkiye’nin önüne büyük bir fırsat koyduğunu ifade eden Soylu, “Tarihin en önemli döneminden geçiyoruz. Bugün tahammül edemedikleri budur. Gezi olaylarını bunun için planladılar.

Soylu, oynanan oyunların milletin farkında olduğunu belirterek “Biz bilmiyor muyuz, Okmeydanı’nda elinde molotof kokteylleriyle bu ülkenin huzur ve istikrarını bozmaya çalışanlarla 17 Aralık’ı yapanlarla aynı yerden talimat aldıklarını. Kuzey Irak’taki petrolün Türkiye üzerinden sevkıyatının başladığı dönemde herkesin rahatsız olduğunu elbette biliyoruz” diye konuştu.

Aynı zamanda da dünyada yapılan haksızlıklara ‘Hayır siz haksızlık yapamazsınız” diye feryat edecek bir Türkiye’ye engel koymaktır. Bunun önüne set çekme gayretidir. Bunu millet net bir şekilde anlamaktadır. Bunu millet çözmüştür. Bunu millet milli iradesi ile ortaya koymuştur.

Çok tesadüf. Planlarını yapıyorlar. İnsanlarımızın ve işçilerimizin emeklerini sömürüyorlar. Ondan sonra da timsah gözyaşlarıyla beraber sabahtan akşama kadar yaptıkları yayınlarla bu ülkedeki bir kaza üzerinden oradaki şehitlerimiz üzerinden, oradaki şehitlerimiz üzerinden istismarı devam ettirmeye çalışıyorlar. Amaçları tek. Acaba biz bu hükümete, biz bu ülkenin gidişatına nasıl ve ne şekilde set çekeriz ve engel oluruz? 1960 darbesini tezgahlayanlar da aynı mahfiller, 1971 muhtırasını gerçekleştirenler de aynı mahfiller, Kahramanmaraş olaylarını, Sivas olaylarını, Çorum olaylarını tezgahlayanlar da aynı mahfiller” diye konuştu.

Türkiye’nin her alanda güçlendiğini ifade eden Soylu, “Türkiye eski Türkiye değil. Birileri eski Türkiye’yi faizin altında beli bükülen Türkiye’yi arıyorlar. IMF borcu altında endişe içerisinde oldukları o eski günleri arıyorlar” ifadelerini kullandı.

“Herkes istediği gibi kimliğini ifade edebiliyor”

Kardeşin kardeşe düşürülmeye çalışıldığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Alevi kardeşlerime sesleniyorum, her yerde söyledim, söyleyeceğim. Kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyorlar. Türkiye’de 2 dönemde Alevi kardeşlerimiz rahat etmiştir. Biri rahmetli Menderes dönemi diğeri de 2002 ile 2014 arasındaki dönem. Bu dönemde herkes istediği gibi kimliğini ifade edebiliyor. Her türlü meseleyi herkes ortaya koyuyor. Türkiye eski Türkiye değil, birileri eski Türkiye’yi arıyor. Aydın Doğan efendi sabahtan akşama kadar televizyon ve gazetelerde ülkeyi provoke etmek için elinden geleni yapıyor. Yılmaz Özdil aracılığıyla Soma’da şehit olanlara hakaret ettiriyor. Biz neyle mücadele ettiğimizi biliyoruz.” Yetmiyor, bu ülkenin başbakanına ‘onun mezarına tükürülecek diye’ makaleler yazdırıyor. Ondan sonra da ben bunları yapmadım, yaptırmadım diye sağda solda bir takım hadiseler ortaya koymaya çalışıyorlar” dedi.

Soylu, Türkiye’nin bugün bir elinin Makedonya’da bir elinin Balkanlar’da ecdadının tarihine sahip çıktığını belirterek, güçsüz bir Türkiye’nin bunu yapamayacağını vurguladı.

Bu ülkenin “pasaportunun” geçmişte olumsuz muameleler gördüğünü dile getiren Soylu, sağlık, eğitim, ulaşım yatırımları ve sosyal yardımlarda gelinen noktaları anlattı.

“ABD her olayla ilgili açıklama yapıyor”

Amerika’nın Türkiye’nin her mahallesindeki olayla ilgili açıklama yaptığına dikkati çeken Soylu, şunları söyledi:

“Avrupa, Amerika krizdeyken biz 12 yılı çok iyi değerlendirdik. Bir elimiz barajlarda, bir elimiz ücretsiz kitaplarda, bir elimiz yollarda oldu. Biz ne yaptığımızı, neyle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. 7 düvelden hücum etmelerine rağmen bu millet AK Parti’ye sahip çıktı. Dün Menderes, Özal, Demirel ve Erbakan’a hangi iftiraları attılarsa bugünde aynısını yapıyorlar. Güçlü Türkiye birilerinin ağrına gidiyor. Bu ülkede annelerin ağlamaması ağırlarına gidiyor. Ülkenin Başbakanı YAŞ’ta milletin kendisine gösterdiği yerde oturduğu için Türkiye’deki demokratik dönüşümleri, atılımları ve ekonomik zenginlikleri çekemiyorlar.” Amerika’nın açıklamalarını da eleştiren Soylu, “Bize kabahat buluyorlar değil mi? Amerika son 10- 15 gündür neredeyse her mahallemizdeki olayla ilgili bile bir demeç vermeye başladı. Sen bir bak bakalım, 1992 yılında New York’ta ellerini ceplerinden çıkartmadı diye, 27 tane zenci genci neredeyse kursun deposu haline getirdiğiniz günlere. Şurada Hamburg olaylarına, İngiltere’de yaşanan olaylara, Fransa’daki olaylara. Sözcüleri de burada hiç bir gün durmuyorlar. Sabahtan akşama kadar devam ediyorlar. Milletimiz bütün gerçekleri biliyor” dedi.

-Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine de değinen Soylu, 10 Ağustos’ta bir devrin kapanacağını ve yeni bir tarih sayfası açılacağını ifade ederek, “Bu parti 21. asrın başından itibaren bir tarih yazmaktadır. Biz bu yazılan tarihin nesnesi değiliz, biz bu tarihin öznesiyiz. Yani bu tarihi yazanlardanız ve bu tarihi yazarız” dedi.

İlk kez cumhurbaşkanını halkın seçeceğini vurgulayan Soylu, “Esas hazmedemedikleri 10 Ağustos’ta ilk kez halkın cumhurbaşkanını seçmesidir. İstikrarsızlık sağlamaya çalışacaklar, huzursuzluk ortaya koyacaklar. Sözcü, Zaman Hürriyet, Vatan, Cumhuriyet ve Aydınlık her gün yazmıyor mu? Yaklaşık 2.5 milyon mecmuada acımasız şekilde, mesnetsiz ifadelerle yalan yanlış her şeyi söylüyorlar. Hangi diktatörlükte böyle bir şey yapılabilir. Dün aynı şeyi Menderes’e yaptılar, şimdi Erdoğan’a yapıyorlar ama onlar yaptıkça millet kendi adamını sıkı sıkı tutuyor. Millet, devletini 10 Ağustos’ta ele geçiriyor. Bu milletin devleti, milletinin tüm değerlerine teslim olmuş devlet, her türlü farklılığına, zenginliğine sahip çıkan bir devlettir.”

Şabanözü’deki Seçim

Soylu, AK Parti adayı Ali Çapçı için oy isterken, “Kılıçdaroğlu sevindirmeyin. Aman ha. Bunu adım adım Şabanözü’ne anlatın. Sonra çıkar Şabanözü’nde şöyle oldu, böyle oldu der. Onun için kimin kazanması önemli değil, onun için önemli olan Ak Parti’nin kaybetmesidir” ifadelerini kulandı.

Soylu, 01 Haziran’da Şabanözü’nde yeni bir seçim yapılacağını belirterek “1 hafta kaldı çok çalışmalıyız. Sakın Kemal Kılıçdaroğlu’nu sevindirmeyin. CHP için kimin kazandığı önemli değil. Onlar için AK Parti’nin kaybetmesi önemli. Elbette Cumhuriyet Halk Partisi’nden bundan farklı bir şey beklenemez. 1 Haziran’da milletimizin bir ders daha vermesi gerekiyor” ifadesini kullandı.

Daha yapacakları çok iş olduğunu dile getiren Soylu, “Bakın paralelcilerin sesi yüzde 45.5’i görünce kesildi. Önce herkse hava atıyorlardı. ‘Bu ülkeyi biz yönetiyoruz’ diyorlardı. Ama millet ağızlarını fermuarladı. İnşallah 2023’ü, 2071’i göreceğiz. Biz milletimizle birlikte olduğumuz sürece o firavun kalelerini tek tek yıkacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Bu haber 2028 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.