• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Ankara’ya gitmeye son

2 Şubat 2015
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
705 defa okundu.
Ankara’ya gitmeye son

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Selçuk Akan, “Kalp hastalarımızın yüzde 52’sini Ankara’ya sevk ediyoruz” dedi.

Devlet hastanesinde ilerleyen zamanlarda Koroner Anjiyografi bölümünün açılacağı müjdesini veren Selçuk Akan, “Kalp hastalarımızın yüzde 52’sini Ankara’ya sevk ediyoruz ki bu sayı da yaklaşık 5 bin civarında. Yeni açacağımız Koroner Anjiyografi bölümüyle artık hastalarımızı Ankara’ya sevk etmek durumunda kalmayacağız” diye konuştu.

Akan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bakanlık normalde Koroner Anjiyografi bölümünü 400 bin nüfusun altındaki yerlerde açılmasına izin vermiyor. Peki, Bakanlık bize niye bu bölümün açılmasının iznini verdi? Biz bunu almak için önce çalışma yaptık. Ne kadar hasta sevk ediyoruz Ankara’ya önce bunu araştırdık. Gördük ki sevk ettiğimiz hastalarımızın yüzde 52 si kalp hastası. Ankara’ya yakın civar iller hatta Doğu Anadolu’da ki hastalar bile Ankara’ya geliyor. Biz de şöyle bir teklifte bulunduk. İstemez misiniz sizin yükünüzü hafifletelim?”

Ankara’nın yükünü hafifletmek için Çankırı’nın güzergah üzerinde olduğunu dile getiren Akan, “Dedik ki, kendi hastalarımızı Ankara’ya sevk etmeyelim, hatta Ankara’ya gidenlerin çoğunu ben (Çankırı) alayım. Kendimiz tedavi edelim. Bakanlık bu teklifimizi kabul etti. Bunun için de çok ciddi yatak ihtiyacımız olacak. Onun için de hastanemizin yanında bulunan Halk Eğitim binasını almak istiyoruz. Eğer ki o binayı alabilirsek yatak kapasitesini biraz daha artırmak niyetindeyiz. Çünkü mevcut yatak sayısı şuan da 350 iken bile yetersiz ki, yeni bölüm açıldıktan sonra ihtiyacımız çok daha fazla olacak.” dedi.

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Anjiyografi ünitesi teklifi eski sağlık Bakanı tarafından yapılmıştı. 2010 yılıydı galiba ama o dönemki kardiyoloji uzmanları istememişlerdı. Kalıcı kardiyoloji uzmanı olmadıgı müddetçe işleyeceğinı zannetmiyorum. Çunkubdoktora iş yükünden fazla bir getirisi olmayacaktır
    3 Şubat 2015 21:55

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN