12° Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Atatürk Bulvarı’nda sigara içmek yasaklandı

ÇANKIRI’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Atatürk Bulvarı’nda sigara içilmesi yasaklandı. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kent genelinde koronavirüs vakalarındaki artışın devam ettiğini söyledi. Vali Ayaz, kentte uygulanacak kısıtlamalardan bahsederek, “Koronavirüs artışına karşın bakanlığımızın yayınlamış olduğu ilave kısıtlamalarda geldi. Buna valiler olarak bizde hıfzıssıhha […]
Çankırı Gündemi - 12 Kasım 2020 21:07 A A

ÇANKIRI’da, koronavirüs tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken, vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Atatürk Bulvarı’nda sigara içilmesi yasaklandı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, kent genelinde koronavirüs vakalarındaki artışın devam ettiğini söyledi.

Vali Ayaz, kentte uygulanacak kısıtlamalardan bahsederek, “Koronavirüs artışına karşın bakanlığımızın yayınlamış olduğu ilave kısıtlamalarda geldi. Buna valiler olarak bizde hıfzıssıhha kurulu kararımızı aldık. Çankırı’da pazar yerlerinde zaten sigara içilmesini yasaklamıştık. Bundan sonra Atatürk Bulvarı’nda yine otobüs duraklarında, pazar yerlerinde ve vatandaşlarımızın kalabalık olarak bulunduğu yerlerde sigara içilmesi tamamen yasaklandı. Yine 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın sadece saat 10.00 ile 16.00 arasında dışarı çıkabilecekler. Bu saatler dışında dışarı çıkmaları da yasaklandı.” dedi.

Vatandaşlara uyarılarda da bulunan Ayaz, şöyle devam etti: “Gençler büyüklerimizi hasta etmeye devam ediyor. Hala 65 yaş üzeri hasta sayımız ciddi manada her geçen gün artıyor. Şimdi kış geliyor, açık hava avantajımızı giderek kaybediyoruz. Vatandaşlarımızdan lütfen daha az sosyalleşme, daha az seyahat, daha az hareket etmelerini istiyoruz.  İşin sonu kötü bitiyor. En son 159 olarak açıklamıştım vefat sayısını ama bu sayıya yeni vatandaşlarımızda maalesef eklendi. Koronavirüs her gün sevdiklerimizi bizden almaya devam ediyor. Onun için biraz daha tedbirli olacağız, biraz daha sabredeceğiz.

Aşı çalışmalarında malum umut verici çalışmalar var. İnşallah birkaç ay içerisinde aşıların geleceğini ve salgında önemli bir ilerleme sağlanacağını ümit ediyoruz. Ama bu süreç içerisinde vatandaşlarımızdan istediğimiz maksimum dikkat maksimum tedbir.”

""

""

Bu haber 289 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.