26° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Atılganlık Projesi Öğrencileri Rektör Ayrancı’yı ziyaret etti

HABERLER - 13 Nisan 2017 10:19 A A

Çankırı Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Ortaokulu Atılganlık Projesi öğrencileri Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’yı ziyaret etti.

Öğrencilerin sahip oldukları hakları bilerek toplumda daha etkin rol almalarının hedeflendiği projede 5 ve 6.sınıf öğrencileri yer alıyor.

Proje koordinatöründen proje hakkında bilgi alan Ayrancı, Öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet etti ve şakalaştı.  Prof. Dr. Ayrancı, kendisine yöneltilen bazen zor bazen eğlenceli soruları onlarla kurduğu samimi diyalogla cevaplandırdı. Öğrencilere kuru pasta ve meyve suyu ikram edilirken öğrenciler rektörü okullarına davet etti.  Daveti kabul eden ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ayrancı, sözlerine şöyle devam etti:

“Öncelikle böyle bir projeyi hayata geçiren kurum yetkililerini ve öğretmenlerimizi tebrik etmek istiyorum, biz yetişmiş yöneticiler olarak yaptığımız ve yapacağımız işlerle her zaman çocuklarımıza örnek olmalıyız, Bize sorgulayan, araştıran, ne yaptığını ve ne yapmak istediğini bilen bir nesil lazım. Tüm çaba ve gayretimizde geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin daha iyi, milli, manevi değerlere bağlı olarak yetişerek bu güzel ülkede refah ve huzur içerisinde yaşamalarını sağlayabilmek içindir. Çocuklarımızın gözlerinde zekâ pırıltısı ve hayat enerjisi görüyorum. Çok girişimci bir nesil oldukları belli. Bu bize ümit veriyor.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 1269 kez okundu.
HABERLER - 10:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.