14° Az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Bakü-Türk Şehitliğinde 19 ÇANKIRILI ŞEHİT

HABERLER - 28 Temmuz 2017 15:47 A A

Çankırı Karatekin Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Yüksel Özgen, 12-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında resmi bir ziyaret için gittiği Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de bulunan Bakü-Türk Şehitliğini ziyaret etti.

Özgen, 1918 yılında 1’inci Dünya Savaşı sonlarına doğru, Bolşevik Rusya’nın Bakü’yü işgali üzerine Azerbaycan’ın yardımına giden Nuri Paşa komutasındaki Kafkas İslam Ordusu içerisinde şehit olan yüzlerce şehit içerisinde 19 Çankırılı şehidin olduğunu söyledi.

Türkiye ve Azerbaycan’ın iki devlet, tek millet olduğunu ifade eden Özgen “Burası Azerbaycan ve Türkiye’nin kardeşliğinin perçinlendiği bir yerdir.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 925 kez okundu.
HABERLER - 15:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.