26° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, çalışmaları takdir ile karşıladı

HABERLER - 13 Nisan 2017 10:19 A A

Anayasa değişikliği halk oylaması kapsamında önce Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde halka hitap eden Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, daha sonra Çankırı’ya geçerek Belediye Başkanı İrfan Dinç ile bir araya geldi.  

 

Tarihi Çamaşırhane ve Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezini ziyaret eden Kurtulmuş, Çankırı’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ilgili Başkan Dinç’ten bilgi aldı.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, şehrimizde konuk ettiğimiz Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a Çankırı’nın bilinen en eski çamaşırhanesi Tarihi Çamaşırhaneyi ve Çankırı Araştırmaları Merkezinde bulunan yazma eserler ile tarihi vesikaları göstererek ait olduğu dönemleri anlattı. Tarihi mekânları ve yapılan çalışmaları takdir ile karşılayan Kurtulmuş, 16 Nisan Halkoylaması’ndan sonra Çankırı’ya tekrar gelmek istediğini belirti.

 

Çankırı Belediyesi’ni de ziyaret eden Kurtulmuş’u belediye personeli karşıladı.  Dinç tarafından belediye çalışmaları ve projeleri hakkında Başkanlık makamında sunum gerçekleştirildikten sonra Kadın İstihdam Merkezinde faaliyet gösteren kadınlar tarafından yapılan el emeği ürünler takdim edildi.   

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 765 kez okundu.
HABERLER - 10:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.