• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, çalışmaları takdir ile karşıladı

13 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
578 defa okundu.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, çalışmaları takdir ile karşıladı

Anayasa değişikliği halk oylaması kapsamında önce Çankırı’nın Kurşunlu ilçesinde halka hitap eden Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, daha sonra Çankırı’ya geçerek Belediye Başkanı İrfan Dinç ile bir araya geldi.  

 

Tarihi Çamaşırhane ve Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezini ziyaret eden Kurtulmuş, Çankırı’nın tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ilgili Başkan Dinç’ten bilgi aldı.

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, şehrimizde konuk ettiğimiz Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a Çankırı’nın bilinen en eski çamaşırhanesi Tarihi Çamaşırhaneyi ve Çankırı Araştırmaları Merkezinde bulunan yazma eserler ile tarihi vesikaları göstererek ait olduğu dönemleri anlattı. Tarihi mekânları ve yapılan çalışmaları takdir ile karşılayan Kurtulmuş, 16 Nisan Halkoylaması’ndan sonra Çankırı’ya tekrar gelmek istediğini belirti.

 

Çankırı Belediyesi’ni de ziyaret eden Kurtulmuş’u belediye personeli karşıladı.  Dinç tarafından belediye çalışmaları ve projeleri hakkında Başkanlık makamında sunum gerçekleştirildikten sonra Kadın İstihdam Merkezinde faaliyet gösteren kadınlar tarafından yapılan el emeği ürünler takdim edildi.   

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN