22° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Belediye Bozulan Yolları Düzeltmeye Devam Ediyor

HABERLER - 6 Kasım 2015 14:26 A A

Çankırı Belediyesi, bozulan yollarda onarım çalışmalarına devam ediyor. Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, altyapı çalışmaları ve elektrik hatlarının yenilenmesi sebebi ile bozulan alanlarda yol, kaldırım ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler tarafından İstiklal Caddesi, Zafer Caddesi, TOKİ Tarımköy konutları ile Feslikan mevkiinde yapılan çalışmalarda şu ana kadar 600 ton asfalt kullanıldı. Çalışmalar kapsamında bozuk alanlarda yapılan yol, kaldırım ve asfalt çalışmaları, bölgedeki diğer sokaklarda da devam edecek. Elektrik hatlarını yenileme çalışmaları sonucunda ihtiyaç dahilinde onarılacak alanların yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Altyapı çalışmaları sebebi ile Kurşun Sokak’ta da asfalt çalışmalarına başlayan Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler,  yeni yerleşim bölgelerinde yaşamaya başlayan vatandaşların mağduriyetlerini en aza indirmek için bağlantı yollarının asfaltlanma, yol ve kaldırım çalışmalarına da ağırlık veriyor.

Bozulan yolların asfaltlama, bakım ve onarım işlerini yaz döneminden bu yana aralıksız olarak devam ettirdiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, elektrik hatlarının yenilenmesi ve altyapı çalışmaları sebebi ile ortaya çıkan sorunları ivedilikle halletmeye çalıştıklarını ifade etti. Başkan Dinç,  Çankırılıların günlük yaşamlarında rahat etmesi ve yaşanabilir bir Çankırı için çalışmaların bir program dâhilinde devam edeceğini vurguladı. 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1242 kez okundu.
HABERLER - 14:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.