18° Hafif yağmur
 • EURO
 • DOLAR

Belediyenin Japonca DİL Kursuna Yoğun İlgi

Çankırı Gündemi - 10 Aralık 2014 15:56 A A

Çankırı Belediyesi tarafından şehirde ilk kez açılan Japonca kursuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Çankırı Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezinde başlayan Japonca kursuna 176 kişi katıldı. İki uzman Japon eğitmen ve iki tercüman eşliğinde bir yıl sürecek dersler için Ocak ayında Japon Alfabesi’nden sınavla ön eleme yapılacak. Sınavdan yeterli puan alan kursiyerler, konuşma ağırlıklı ve iletişimsel metot da esas alınarak Japonca kursuna devam edebilecek.

Kursun ilk dersinde Milletvekili Hüseyin Filiz ve Sumitomo Rubber AKO Lastik firmasının Çankırı CEO’su Norifumi Fujimoto ile birlikte kursiyerlerle bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, Yakınkent ORGANİZE Sanayi Bölgesi’nde inşa edilen fabrikanın faaliyete geçmesi ile birlikte Türk-Japon ilişkileri ve dostluğu açısından önemli bir yol kaydedileceğini belirterek “Belediyemiz bünyesinde açtığımız Japonca kursu ile Türk-Japon dostluğunu, kültürünü iyice pekiştireceğiz. Japonca kursu bittiğinde Çankırı’da Japonca konuşan birçok vatandaşımızı görmek mümkün olacak.” dedi.

7216 7217

Bu haber 2395 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.