22° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Belediyenin Yaz Kurslarına Katılan Çocuklar Başarı Belgelerini Aldı

Çankırı Belediyesi, yaz kurslarında eğitim gören 477 öğrenciye sertifikalarını verdi. Yaz tatilinin başlaması ile birlikte birçok alanda farklı yaş grupları için Belediye tarafından düzenlenen yaz kursları, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile sona erdi. Kırkevler Hanımlar Lokali, Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali ile Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde düzenlenen hızlandırılmış yaz okuluna katılan toplam 477 […]
Çankırı Gündemi - 12 Eylül 2014 19:18 A A

Çankırı Belediyesi, yaz kurslarında eğitim gören 477 öğrenciye sertifikalarını verdi.

Yaz tatilinin başlaması ile birlikte birçok alanda farklı yaş grupları için Belediye tarafından düzenlenen yaz kursları, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile sona erdi. Kırkevler Hanımlar Lokali, Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali ile Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde düzenlenen hızlandırılmış yaz okuluna katılan toplam 477 öğrenciye Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Dinç tarafından başarı belgeleri takdim edildi.

Yaz kurslarına katılan çocuklar, resim, ahşap boyama, gitar, takı tasarımı, Kur’an-ı Kerim, pastacılık, drama, yaran kültürü, jimnastik, örgü, satranç, ses eğitimi, müzik, origami ve kilden obje yapımı alanlarında eğitim aldı.

Başarı belgelerini alan çocuklar, yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağladığı ve birçok farklı alternatifler sunduğu için Başkan Dinç’e teşekkür etti. Törende, çocukların yaptığı resimler ve ahşap boyama ürünleri de sergilendi.

Yaza Eğlenerek Veda Ettiler

Uygulamalı yaz kursları etkinliklerine katılan çocuklar, başarı belgelerini aldıktan sonra yaza eğlenceli bir parti ile veda etti. Belediye Başkanı İrfan Dinç, 80. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen törenin ardından kursları başarı ile bitiren çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Belediye bünyesinde her yaz sezonunda düzenli olarak açtıkları kurslarla çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimine katkı sağladıklarını belirten Başkan Dinç; kaynaşma, işbirliği ve başarma duygularını çocuklara yaşayarak öğrenme imkânı sunduklarını ifade etti. Çocuklarını belediyenin kurslarına gönderen ve bu faaliyetlere yoğun ilgi gösteren ailelere de teşekkür eden Dinç, bu yıl 15 farklı alanda düzenledikleri yaz kurslarının önümüzdeki yaz sezonunda da devam edeceğini belirtti.

 

Bu haber 959 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.