• Dolar Alış / Satış: 5.292 / 5.302
  • Euro Alış / Satış: 5.989 / 5.999
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Belediyenin Yaz Kurslarına Katılan Çocuklar Başarı Belgelerini Aldı

12 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
489 defa okundu.
Belediyenin Yaz Kurslarına Katılan Çocuklar Başarı Belgelerini Aldı

Çankırı Belediyesi, yaz kurslarında eğitim gören 477 öğrenciye sertifikalarını verdi.

Yaz tatilinin başlaması ile birlikte birçok alanda farklı yaş grupları için Belediye tarafından düzenlenen yaz kursları, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile sona erdi. Kırkevler Hanımlar Lokali, Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali ile Kadın Eğitim ve Kültür Merkezinde düzenlenen hızlandırılmış yaz okuluna katılan toplam 477 öğrenciye Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi TDED Çankırı Şube Başkanı Zeynep Dinç tarafından başarı belgeleri takdim edildi.

Yaz kurslarına katılan çocuklar, resim, ahşap boyama, gitar, takı tasarımı, Kur’an-ı Kerim, pastacılık, drama, yaran kültürü, jimnastik, örgü, satranç, ses eğitimi, müzik, origami ve kilden obje yapımı alanlarında eğitim aldı.

Başarı belgelerini alan çocuklar, yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağladığı ve birçok farklı alternatifler sunduğu için Başkan Dinç’e teşekkür etti. Törende, çocukların yaptığı resimler ve ahşap boyama ürünleri de sergilendi.

Yaza Eğlenerek Veda Ettiler

Uygulamalı yaz kursları etkinliklerine katılan çocuklar, başarı belgelerini aldıktan sonra yaza eğlenceli bir parti ile veda etti. Belediye Başkanı İrfan Dinç, 80. Yıl Kültür Merkezinde düzenlenen törenin ardından kursları başarı ile bitiren çocukların mutluluğuna ortak oldu.

Belediye bünyesinde her yaz sezonunda düzenli olarak açtıkları kurslarla çocukların fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimine katkı sağladıklarını belirten Başkan Dinç; kaynaşma, işbirliği ve başarma duygularını çocuklara yaşayarak öğrenme imkânı sunduklarını ifade etti. Çocuklarını belediyenin kurslarına gönderen ve bu faaliyetlere yoğun ilgi gösteren ailelere de teşekkür eden Dinç, bu yıl 15 farklı alanda düzenledikleri yaz kurslarının önümüzdeki yaz sezonunda da devam edeceğini belirtti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN