14° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Bir günlüğüne Kamuflaj giyip bot bağladılar

HABERLER - 31 Mayıs 2017 14:02 A A

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şabanözü Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalmakta olan 20 engelli öğrenci ve Sosyal Hizmet Merkezinden Evde Bakım Hizmeti alan 1 engelli 28’inci Mknz. P. Tugay Komutanlığında 1 günlük temsili askerlik yaptı.
28’inci Mknz. P. Tugay Komutanlığına aileleriyle gelen engelliler, temsili askerlik için üniformalarını giydikten sonra tören alanındaki yerlerini aldılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, daha sonra yemin töreni gerçekleştirildi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Hasan Tahsin Yıldırım, engelli vatandaşlarımızla ilgili hem bireysel hem kurumsal olarak üzerimize düşen bazı sorumluluklar vardır; onların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi hepimizin görevidir.

Engelliler Haftası münasebetiyle düzenlenen engelli vatandaşlarımızın da kutsal askerlik hizmetini icra etmesine imkân sağlayan bu programda, engelli kardeşlerimize temsili askerlik uygulamasıyla askerlik heyecanını ve coşkusunu yaşamalarında, kısa süreli de olsa kışla ortamını yaşamalarına ve temsili askerlik görevini yerine getirmesine imkân sağlayan herkese teşekkür etti ve biz de onların heyecanını ve mutluluğunu yürekten paylaşıyoruz, dedi.

Programın sonunda bir günlük temsili askerlik yapan engelliler, İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım’dan terhis belgelerini aldılar.
Programa, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Garnizon Komutanı  Garnizon Komutanı İst. Kur. Alb. Abdullah Dede, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, engelliler ve aileleri katıldı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 814 kez okundu.
HABERLER - 14:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.