22° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Bonus Hoca öğrencilerle buluştu

HABERLER - 1 Mayıs 2017 00:16 A A

Üniversite sınavının ikinci basamağı olan LYS’ye (Lisans Yerleştirme Sınavı) girecek olan İlimiz merkezindeki liselerin son sınıf öğrencilerinin motivasyonunu ve akademik başarısını artırmak amacı ile Bonus Hoca olarak bilinen Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu tarafından LYS Çalışma Yöntemi ve Sınav Motivasyonu konulu seminer verildi.

Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda yapılan Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün organize ettiği seminerin açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ‘İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Çankırı’nın eğitimdeki başarı çıtasını daha da üst sıralara taşımak amacı ile ihtiyaca yönelik önemli projeler uygulamaktayız. Bugün de geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimizin akademik başarısına ve hayallerindeki üniversiteyi kazanmalarına bir miktar daha katkı sağlamak amacı ile düzenlenen bu etkinliğin hazırlanmasında emeği geçenlere ve sunumu yapacak olan değerli Eğitimci Süleyman Beledioğlu’na teşekkür ederim.’ dedi.

Süleyman Beledioğlu yaptığı konuşmada YGS’den sonra 27 ilde sunum yaptığını birçok öğrencinin LYS’ye çalışma konusunda isteksiz olduğunu bu süreçte azimli, kararlı ve istekli çalışan, yarışı bırakmayan öğrencilerin kesinlikle başarılı olacağını belirtti. Önceki yıllarda YGS’de çok düşük puan alan ve sıralama olarak çok çok gerilerde olan öğrencilerin kalan zamanı çok iyi değerlendirerek istedikleri sonuca ulaştıklarını örneklerle ifade etti. YGS ve LYS sınavlarının içerik ve soru biçimleri olarak çok farklı olduğunu, okulla iletişimin kesinlikle devam etmesini, LYS’de öğretmenin bir orta saha oyuncusu kadar aktif ve etkili olduğunu öğrencinin de kendisine atılacak bu pasları gole çevirebileceğini belirtti. Başarısızlığa neden olan en büyük unsurun dikkatsizlik olduğunu ifade eden Beledioğlu, dikkatsizliğin temelinde bilgi eksikliğinin yattığını söyledi. Bu sorunun da düzenli konu tekrarı ile aşılabileceğini de sözlerine ekledi.

Seminer sonunda salondaki tüm katılımcıları ayağa kaldırarak hayal ettikleri üniversite ve bölümlerini kazanmaları başarı andını söyletti.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 818 kez okundu.
HABERLER - 00:16 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.