23° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Bu fırsatı kaçırmayın, Belediye borçları yapılandırıyor

HABERLER - 18 Kasım 2016 11:57 A A

Kamu kurumlarına borcu olan vatandaşların son başvuru tarihi olan 25 Kasım 2016 tarihine kadar bu borçlarını yapılandırabilecekleri hatırlatıldı.

Çankırı Belediyesi’nden yapılan açıklamada belediyeye emlak, ilan, reklam ve su borcu bulunan vatandaşların da kamudaki tüm borçların yeniden yapılandırılması ile ilgili düzenlenen 6736 sayılı yasadan yararlanarak son başvuru tarihi olan 25 Kasım 2016 tarihine kadar borçlarını yapılandırabilecekleri belirtildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, vatandaşların kamu kurum ve kuruluşlarına olan borçlarının yapılandırılmasına ilişkin devlet tarafından sağlanan imkanın belediyeleri de kapsadığını belirterek “Hükümetimizin sağladığı bu avantajdan belediyemize birikmiş emlak vergisi, su, ilan-reklam vergisi, çevre temizlik vergisi, idari cezalar ve ecri misil borcu bulunan vatandaşlarımızın 25 Kasım 2016 tarihine kadar başvuruda bulunarak borçlarını yapılandırmaları kendi menfaatlerine olacaktır. Kanun kapsamında vatandaşlar borçlarını 6,9,12,18 ay gibi ödeme seçenekleri ile yapılandırabilecekler ve ay aşırı ödemek suretiyle taksitlendirebilecekler” diye konuştu.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 946 kez okundu.
HABERLER - 11:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.