• Dolar Alış / Satış: 5.769 / 5.779
  • Euro Alış / Satış: 6.42 / 6.432
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Bugay Ve Aşağıöz Köyü’nde Şehit Çeşmeleri Açıldı

4 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1109 defa okundu.
Bugay Ve Aşağıöz Köyü’nde Şehit Çeşmeleri Açıldı

Şehit Hüseyin Şentürk ve Şehit Mustafa Yusuf’un anısına Bugay Köyü ve Aşağıöz Köyü’ne Şehit çeşmesi yapıldı.

Şehit Çeşmelerinin açılış törenine Vali Vahdettin Özcan, Milletvekilleri Hüseyin Filiz, M. Emin Akbaşoğlu, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Yapraklı Kaymakamı Yakup Ömeroğlu, Yapraklı Belediye Başkanı Ali Hasekioğlu, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, daire amirleri ve köy halkı katıldı.

Programın açılışında Şehitlerimiz Hüseyin Şentürk ve Mustafa Yusuf’un özgeçmişleri okundu.

Açılış konuşmasını yapan Yapraklı Kaymakamı Yakup Ömeroğlu “Şehidimizin Babası Kadir amcamızın bizlere gelerek Şehit Çeşmesi yapılması için talebi oldu. Bu konuda bizde üzerimize düşeni yapacağımızı kendisine beyan ettik. Kadir amcamız çeşmeyi kendisi yaptırmak istediğini söyledi, ancak bir su problemi vardı. 5 km ilerde bir su kaynağından suyun gelmesi için bize başvurdu bizde bu konuda İl Özel İdaremizin desteği ile makine ve yakıt desteği sağlayarak suyun şebeke hattına depoya getirilmesini sağladık. Bu tarz hizmetleri önümüzdeki çalışma sürecimizde arttırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Akabinde bir konuşma yapan Milletvekili Hüseyin Filiz “Bugün çok gururluyuz 750 bin m2’lik vatan toprağının şehit kanıyla sulanmış olan bu vatan toprağında herkesi kardeş sayan bir anlayışın bir düşüncenin temsilcisi olarak şunu söylemek istiyorum eğer bu topraklarda huzur varsa, selamet varsa, elimizi kolumuzu sallayarak bu topraklarda geziyorsak işte şehitlerimizin sayesindedir. İç ve dış nifaklar her zaman bu ülkeyi karıştırmaktan geri kalmayacaklardır.

Milli meselelerde hangi şehit babamız, hangi arzu ve isteği gerçekleşecekse bize ulaştığında başta milli meselelere hassasiyeti olan Valimin Başkanlığında hepsinin arkasında duracağız. Ancak ülkemizin son günlerdeki tablosuna baktığımız zaman konjektör şunu bir kez daha bize gösterdi bu millet huzur diyor, selamet diyor, kalkınmak diyor, istikrar diyor ve hiçbir teröre de pabuç bırakmayacağını geri adım atmayacağını gösterdi.

Öyle bir milli ordumuz var ki dünyanın ilk 5 ordusunda birisi Çanakkale’de 250 bin şehit vererek 7 düvele karşı göğüs göğse çarpıştı Çanakkale geçilmez dedi. Kars’ta Allahuekber dağlarında Ruslara karşı yenilmedi 90 bin şehit verdik kime karşı yenildi hava şartlarına karşı. Karda askerlerimiz gömülü kaldı, kar eriyince 90 bin şehidimizin orada olduğunu gördük.

Bu muzaffer ordunun önünde Allah’tan başka dayanacak bir güç yok onun için herkes kafasına şunu soksun ve yerleştirsin bu ordu varken bu devlete bu millete hiçbir şey olmaz.” dedi.

Son olarak kürsüye gelerek konuşma yapan Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu “Bu abidenin bir maddi yönü var bide mana yönü var basitmiş gibi görünse de bizden önce din ve devlet vatan ve millet müdafası için en değerli varlıkları olan canını gözünü kırpmadan veren evlatlarımız, ecdadımız bizden öncekiler ve bizden sonrakilerin hepsinin remzidir, sembolüdür ve abidevi bir eseridir. Dolayısıyla bu basit bir taştan ibaret değil bunun anlamını ruhunu kavramak gerekiyor.” dedi.

İlk önce Bugay Köyünde Şehidimiz Mustafa Yusuf’un daha sonra Aşağıöz Köyünde Şehidimiz Hüseyin Şentürk’ün anısına yapılan Şehit Çeşmeleri kesilen kurdele ile açıldı. Programda aynı zamanda şehitlerimizin ruhuna Kuran okundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN