• Dolar Alış / Satış: 5.26 / 5.27
  • Euro Alış / Satış: 5.934 / 5.944
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

ÇAN-GENÇ’TEN KORGUN’A KÜTÜPHANE!

18 Nisan 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1422 defa okundu.
ÇAN-GENÇ’TEN KORGUN’A KÜTÜPHANE!

Korgun İlkokulu ve Ortaokulu’na Kazandırılan Kütüphane’nin Açılışı Vali Özcan Tarafından Gerçekleştirildi İstanbul Çankırı Gençlik Derneği (ÇanGenç) tarafından Korgun İlkokulu ve Ortaokulu’na kazandırılan Kütüphanenin açılışı 18 Nisan 2014 Cuma günü Vali Vahdettin Özcan tarafından gerçekleştirildi.

Açılışa Vali Özcan’ın yanı sıra Korgun Kaymakamı Erkan Savar, Korgun Belediye Başkanı Halil Öz, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kesik, ÇanGenç Derneği Başkanı Hüseyin Pilavcı, Korgun Dernekler Birliği Başkanı İsmail Kılıçarslan ile çok sayıda dernek üyesi katıldı. ÇanGenç Başkanı Hüseyin Pilavcı yaptığı açılış konuşmasında “Çan-Genç olarak bu kıymetli toplulukta söz almak ve Çankırı Gençliği adına konuşmaktan mutluluk duyuyorum.

Çünkü İç Anadolu’muzun samimi kenti Çankırı’nın sevdalısı hemşerilerimiz ve toprakların civanmert gençliği ile bir arada olmak bizim için başlı başına bir mutluluk kaynağı. Biz “Tuzu ile nam salmış bir şehrin çorbada tuzu olmayan bir gençliği düşünülemez.” sözünü kendisine rehber edinerek bu yola çıktık ve yılmadan da ilerliyoruz. Her sene Çankırı’mızın farklı bir ilçesinde olmak üzere bir anaokulu bir kütüphane açılışı yapıyoruz.Bu sene 6. Çan-Genç Anaokulu ve Kütüphanesini Korgun İlçemizde açıyoruz. Korgun İlkokulu ve Ortaokulu Kütüphanesine “çok sayıda kitap, 4 adet bilgisayar, 1 adet projeksiyon, 1 adet fotokopi makinesi, 1 adet kütüphane masası, 3 adet kitaplık, 4 adet bilgisayar masası, 50 m2 1 adet projeksiyon perdesi” bağışlandı.” dedi.

galeriye_git1

Daha sonra kürsüye gelen Korgun Kaymakamı Erkan Savar “Hepiniz hoş geldiniz. Korgun İlçemizin gelişimindebizden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’a çok teşekkür ediyorum. ÇanGenç Derneğine ve Dernek Başkanı Hüseyin Pilavcı’ya Okul Kütüphanemize ve Anaokulu öğrencilerimize yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. İlçe eğitim ve öğretimine okul kütüphanesi kazandırarak katkıda bulunan Dilaver Doğanay’a Halil Öz katkılarından dolayı plaket verdi.  Çan-Genç Derneği Başkanı Hüseyin Pilavcı ve dernek üyelerine Vali Özcan tarafından plaket verildi.  Daha sonra Vali Özcan Kütüphane’nin açılış kurdelesini kesti. Kütüphaneye kitap bağışında bulunan Vali Özcan sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN