Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı Atatürk Stadı’nın Çimleri Kaldırılmaya Başlandı

Atatürk Stadının Çimlerini Gençlik Spor Personelleri Söküyor!.. Yıldız: “Bu Çalışma Arzusu Bütün Kurumlara Örnek Olmalı” Dedi Yeni sezonda FIFA standartlarında bir stada dönüşecek olan Çankırı Atatürk Stadı’nın çimleri kaldırılmaya başlandı. Çankırı Atatürk Stadı’nın çimleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan personeller tarafından kaldırılmaya başlandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl […]
Genel - 27 Nisan 2014 10:14 A A

Atatürk Stadının Çimlerini Gençlik Spor Personelleri Söküyor!..

Yıldız: “Bu Çalışma Arzusu Bütün Kurumlara Örnek Olmalı” Dedi

Yeni sezonda FIFA standartlarında bir stada dönüşecek olan Çankırı Atatürk Stadı’nın çimleri kaldırılmaya başlandı.

Çankırı Atatürk Stadı’nın çimleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yapan personeller tarafından kaldırılmaya başlandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, stattaki çalışmanın iki gün önce başladığını belirterek, “Burada Şube Müdürlerimizden, antrenörlerimize ve memurlarımıza kadar 50 kişilik bir grup gönüllü olarak çalışıyor. Bu çalışma arzusu bütün kurumlara örnek olmalı” diye konuştu.

Stattan sökülen çimlerin yeni yapılacak olan Çankırıspor antrenman sahasına götürüldüğünü dile getiren Yıldız, “50 kişilik grubumuzun 30’u burada, 20’si ise Çankırıspor tesislerindeki antrenman sahasında çalışıyor.

Buradan sökülen çimler antrenman sahasına götürülüyor ve oradaki arkadaşlarımız çimleri oraya yerleştiriyorlar. Yani buradaki çimlerimizi israf etmiyoruz ve orada değerlendiriyoruz” dedi.

Çimlerin pazartesi gününe kadar söküleceğini aktaran Yıldız, gençlik spor personelleri sayesinde 1 aylık işi 5 günde bitireceklerini söyleyerek, “Stadı Pazartesi günü müteahhite teslim edeceğiz ve müteahhitte stadın yapımına Pazartesi gününden itibaren başlayacak” dedi.

Yıldız, yeni yapılacak sahasının FIFA onaylı bir saha olacağını söyleyerek, “Yaptığımız ihalede sözleşmeye bu şartı koydurduk. Müteahhit sahayı yaptıktan sonra Avrupa’dan bir ekip gelecek ve sahayı kontrol edecekler.

FIFA standartlarına uygun olmayan bir şey varsa, yani FIFA onaylamazsa sahayı teslim almayacağız. Onun için bu sahanın yapımında Türkiye’nin en profesyonel ekibi görev alacak ve standartlara uygun kaliteli malzeme kullanılacak” şeklinde konuştu.

Yıldız, ayrıca, sadece sahanın değil, atletizm pistinin de uluslar arası standartlarda yapılacağını belirterek, “Stat tamamlandıktan sonra Çankırı’da uluslar arası bir yarışma yapılabilecek” ifadelerini kullandı.

Yeni statta yedek kulübelerinin de çok modern olacağını kaydeden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, kulübelerde deri koltukların kullanılacağını ifade ederek, “Fenerbahçe’nin yedek kulübesi nasılsa burası da öyle olacak. Yani Çankırı, Şükrü Saraçoğlu kalitesinde bir sahaya sahip olacak” dedi.

Bu haber 3871 kez okundu.
Genel - 10:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.