• Dolar Alış / Satış: 5.527 / 5.537
  • Euro Alış / Satış: 6.263 / 6.274
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Personelleri Aydınlatmaya Devam Ediyor

6 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
911 defa okundu.
Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Personelleri Aydınlatmaya Devam Ediyor

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu Mesleki Yönelim Bataryası hizmeti vermeye başladı.

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) meslek seçme aşamasındaki gençlere yönelik, yetenek, kişilik ve mesleki eğiliminin tespitine yönelik olarak, İş ve Meslek Danışmanlarınca kullanılmak üzere Mesleki Yönelim Bataryası (MYB) hizmeti vermeye başladı.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Muzaffer Çamırcı; Söz konusu bataryanın iş ve meslek seçme aşamasında bulunan, meslek eğitimine başlayacak olan gençlere meslek danışmanlığı boyutunda, ilk kez çalışma hayatına atılacak ve iş arama sürecinde olan kişilerin başarılı olabilecekleri ve doyum sağlayacakları iş ve mesleklere yönlendirilmesi amacı ile yetenek, kişilik ve mesleki eğilimin tespitine yönelik olarak kullanılacak bir ölçme aracı olduğunu ifade etti.

Bu hizmetin ortaöğretim okullarındaki gençler ile kuruma kayıtlı tüm iş arayanlara yönelik olduğunu belirten Çamırcı, hem ülkemizde hem de Çankırı’da gençlerin meslek seçme aşamasında bilgilendirilmelerine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Mesleki Yönelim Bataryası uygulaması ile kişilerin ilgilerini, yönelimlerini, becerilerini fark ederek geliştirmelerini desteklemek ve böylece mesleki alternatiflerini görerek tercihlerini netleştirmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını belirtti.

Mesleki Yönelim Bataryası uygulaması çalışmaları doğrultusunda Çankırı Çalışma ve İş Kurumu personeli İş ve Meslek Danışmanları Fatma Betül Gündoğdu ve Özlem Hacıoğlu tarafından 03.06.2014 tarihinde saat 14:00’te Eldivan Çok Programlı Lisesi’nde 12. Sınıf öğrencilerine İŞKUR Faaliyetleri, Meslek seçiminin önemi, Meslek seçimine destek, Meslek seçiminde etkili olan faktörler, Mesleki değerler, Doğru meslek seçimi, çeşitli meslekler hakkında bilgilendirme konulu seminer verilmiş olup seminer sonrasında öğrencilere Mesleki Yönelim Bataryası uygulanmıştır.

Öğrencilerin uygulamış olduğu Mesleki Yönelim Bataryalarını İş ve Meslek Danışmanları analiz ederek her öğrencinin sonucunu kendisine açıklamışlardır. Onlara mesleki eğilimlerini, yeteneklerini ve gelecekte başarılı olabilecekleri meslekleri anlatmışlardır. Mesleki Yönelim Bataryası uygulaması öğrencilerin yoğun ilgisini çekmekle birlikte bu uygulamadan yararlanmak isteyen diğer öğrencilerin veya iş arayanların Çankırı Çalışma ve İş Kurumu’na gelip İş ve Meslek Danışmanları ile görüşebilecekleri belirtilmiştir. Seminer sonrasında öğrencilerin soruları cevaplanmış olup öğrencilere İŞKUR Meslek Seçimine Destek dergisi ve Kurum faaliyetlerini tanıtan broşürler dağıtılmıştır.

Aynı gün içinde saat 14:00’te İş ve Meslek Danışmanı Ayla Hasdemir tarafından Şehit Üsteğmen Yılmaz Gülhan Ortaokulu’nda 8. Sınıf öğrencilerine de “Meslek Seçiminin Önemi” adlı seminer verilmiştir. Seminerde Meslek seçimine destek, Meslek seçiminde etkili olan faktörler, Mesleki değerler, Doğru meslek seçimi konularına değinilmiştir. Seminer sonrasında öğrencilerin soruları cevaplanmış olup İŞKUR Meslek Seçimine Destek dergisi dağıtılmıştır.

İş Arama Becerileri Semineri
Çankırı Çalışma ve İş Kurumu personelinden İş ve Meslek Danışmanı Ayla Hasdemir ve Fatma Betül Gündoğdu tarafından kurumumuzda kayıtlı bulunan uzun süreli işsizlere ve işsizlik ödeneği alan vatandaşlarımıza 02.06.2014 tarihinde saat 13:30’ da KOSGEB Eğitim Salonu’nda toplam 27 kişiye İş Arama Becerileri adlı seminer verilmiştir. Uzun süreli işsiz ve işsizlik ödeneği alan vatandaşlarımıza seminer öncesinde kurum personeli tarafından danışmanlık hizmeti verilmiştir.

Seminerde İŞKUR Hizmetleri, İŞKUR Hizmetlerinin hedef kitlesi, Doğru İş Seçimi, İş Arama Becerilerini Geliştirme Süreci, Kişinin Kendi Özelliklerini Tanıması, İş Başvurusu, Özgeçmiş Hazırlama konularında bilgiler sunulmuş olup seminer sonrası İş ve Meslek Danışmanları tarafından katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır.

Piliç Kesim Elemanı Kursiyerlerine Seminer
Çankırı Çalışma ve İş Kurumu personelinden İş ve Meslek Danışmanları Ahmet Çiftçi ve Kutay Çiftci tarafından 28.05.2014 tarihinde saat 11:00’ de Aytaç Gıda Yatırım San. ve Tic. A.Ş. Et Fabrikasında Piliç Kesim Elemanı kursiyerlerine seminer verilmiştir. Seminerde İŞKUR Hizmetleri hakkında bilgiler sunulmuş olup seminer sonrası İş ve Meslek Danışmanları tarafından katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır.

Çankırı Çalışma ve İş Kurumu personelinden İş ve Meslek Danışmanları Ahmet Çiftçi ve Kutay Çiftci tarafından 28.05.2014 tarihinde saat 11:00’ de Aytaç Gıda Yatırım San. ve Tic. A.Ş. Et Fabrikasında ve işsizlik ödeneği alan vatandaşlarımıza ve işe girecek personellere İş Arama Becerileri adlı seminer verilmiş olup seminerde İŞKUR Hizmetleri, İş Arama Becerilerini Geliştirme Süreci, Kişinin Kendi Özelliklerini Tanıması, İş Başvurusu, Özgeçmiş Hazırlama konularında bilgilendirme yapılmıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN