Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı değerlendi..

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berakatuhu..Allah’ın selamı vermek sünnet ve almak farzdır diyerek başlıyorum cümlelerime.. Çankırı Valisi Vahdettin Özcan geçirmiş olduğu mide kanaması teşhisi ile Ankara’da midesinden başarılı bir operasyon geçiren Valimiz Vahdettin Özcana geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Çankırı Daireleri değerlendi! Şuanda Çankırı daire fiyatlarına bakıldığında 1+1 700 TL kiraya veriliyor, Bu fiyat artışının birinci sebebi yurt sorunudur. Hatta […]
Genel - 12 Temmuz 2014 19:28 A A

Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi Ve Berakatuhu..Allah’ın selamı vermek sünnet ve almak farzdır diyerek başlıyorum cümlelerime..

Çankırı Valisi Vahdettin Özcan geçirmiş olduğu mide kanaması teşhisi ile Ankara’da midesinden başarılı bir operasyon geçiren Valimiz Vahdettin Özcana geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Çankırı Daireleri değerlendi!

Şuanda Çankırı daire fiyatlarına bakıldığında 1+1 700 TL kiraya veriliyor, Bu fiyat artışının birinci sebebi yurt sorunudur. Hatta bunu anlatan sizlere bir olayı anlatacağım…

..Evet geçen gün Çankırı’da dükkanı ve 3 tane evi olan bir ağabey ile görüştüm, Ben ona işler güçler nasıl dediğimde “Hangi işi” dedi..

Şaşırdım!

Ağabey kaç tane işin var dedim esprili bir şekilde ardından yanıtı bu oldu, “Esnaflıktan çok kazanamıyorum, 2 tane evi kiraya veriyorum 1000 TL oradan bana gelir geliyor, gelen gelirlerle idare ediyoruz..

Artık, Çankırı gelir gelecek fikirler üretiyor. Bunun gidişatı iyi olmadığını söylüyor cümlelerime Ramazan ayının başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise Cehennem ateşinden kurtuluştur.

Her mü’min namazı, orucu, iyilikleri hizmetleri ve duâsıyla bu rahmet ve bereketten nasibini almaya çalışır. Bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğu günahları için Allah’tan af diler. Rabbine niyazda bulunur.
Cenâb-ı Hak da kulunun bu samimi dua ve niyazını karşılıksız bırakmaz, günahlarını affeder.

Ahmet Şevki, orucu anlatan yazısında ne güzel söylemiştir: Oruç meşru bir mahrumiyet, açlık ile terbiye ve Allah’a boyun eğmedir. Allah’ın em­rettiği her farzın bir hikmeti vardır. Orucun dıştan bakışta eziyet gibi ol­duğu görülse de içinde rahmet vardır. Oruç şefkat duygusunu geliştirir, hayır yapmaya teşvik eder, kibri kırar, sabrı öğretir ve iyiliğe alıştırır.

Sürekli tok olan ve lüks içinde yaşayan kimse oruç tutunca acıkıp mahrumiyet içinde kaldığı vakit, yokluğun ve açlığın acısının nasıl ol­duğunu tam anlamı ile bilir.

Bütün bu anlattıklarımız kudsi hadisteki “Orucun Allah ile kul arasında bir sır” olduğunu bildiren ifadenin ne kadar yerinde olduğunu ortaya koymaktadır. Yaratıcısı ile arasındaki bu sırra riayet eden oruç-sevabını bol bol vermeyi Cenab-ı Hak üstlenmektedir.

Sözlerime son verirken Medya Çankırı köşe yazarımız Necati Keskin ağabeyimiz yazmış olduğu “Korgun’da Eski Ramazanlar” yazısını okumanız dileklerimle.

Prof. Dr. Ahmed Şerbasi hocamıza katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bu haber 1486 kez okundu.
Genel - 19:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • NecatiKeskin 12 Temmuz 2014 19:50

  Taha’cığım Çankırı değerlerdi yazınızı kelime kelime okudum. Yaşın itibariyle zaman gelecek bu köşelere sığmayacaksın inşallah. Bu Ülkede seninle aynı yaşıt köşe yazarı olan ve memleketin sorunlarıyla ilgilenen bulunduğunu sanmıyorum. Ayrıca yazıma atıfta bulunmuşsun. Teşekkür ederim. Senin de orucunun kabul olması dileğiyle sağlık, mutluluk, çalışmalarında başarılar dilerim.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.