• Dolar Alış / Satış: 5.792 / 5.802
  • Euro Alış / Satış: 6.547 / 6.559
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Çankırı Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Özel Programı Düzenledi

16 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
790 defa okundu.
Çankırı Gençlik Merkezi Kutlu Doğum Özel Programı Düzenledi

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çankırı Gençlik Merkezi tarafından “Hz. Peygamber, Birlikte Yaşama Ahlakı ve Hukuku “konulu Kutlu Doğum Özel Programı düzenlendi. Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte, Efendimiz (s.a.v) ilahiler, şiirler ve menkıbelerle anıldı.

Etkinliğe Çankırı AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, İl Müftüsü Arslan Türk, Gençlik Merkezi Müdürü Tuncay Haskılıç, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey idarecileri ve salonu tıklım tıklım dolduran çok sayıda Çankırılı vatandaşlarımız katıldı.

Türkiye Kur’an Okuma Birincisi Hafız Osman Uslu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, ünlü tasavvuf musiki sanatçısı Ender Tekin’den ilahiler, Miniklerden Hadis-i Şerif Tilaveti, Erol Nuhoğlu tarafından Ney Dinletisi yapıldı. Şair Muhammed Kaya program sunuculuğuyla ve şiirleriyle geceye renk kattı. Sanatçıların okuduğu ilahiler büyük beğeni toplarken, salonda duygu dolu anlar yaşandı.

Gecede açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Allah’ın Selamı ve Rahmetiyle Sözlerine Başlarken,

“Rabbinin gölgesinde gölgelenmeyi hak edebilecek bir gençlik…

“Hedefi olan,gayesiz yaşamanın başıboş bir hayat olduğunun şuurunda olan bir gençlik..

“Rasullullahı hayatının sadece bir haftasındadeğil, her anında yaşatan bir gençlik… diyerek sonrasında Üstad Necip Fazıl’ın şu dizeleriyle,

‘Kim var?’ diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert ‘ben varım! ‘ cevabını verici, her ferdi “-benim olmadığım yerde kimse yoktur! ‘ fikrini besleyici bir dava ahlakına kaynak(sahip) bir gençlik.. diyerek konuşmasına son verdi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN