Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı ili Merkez Ahlat Köyü Dernek Bürosuna Kavuştu

Uzun bir süredir dernek bürosu için çalışan Ahlat Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni yerlerine taşınmanın mutluluğunu hafta sonu yaşadılar. Ahlat Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kendi mülkü olan dernek bürosunu törenle açtı. Tören İstiklal Marşı’nın seslendirilmesinin ardından Kur’anı Kerim okuması ile başladı. Satın alınarak derneğe kazandırılan yeni büro için hafta sonu bir tören düzenlendi. […]
Genel - 4 Haziran 2014 19:13 A A

Uzun bir süredir dernek bürosu için çalışan Ahlat Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni yerlerine taşınmanın mutluluğunu hafta sonu yaşadılar.

Ahlat Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kendi mülkü olan dernek bürosunu törenle açtı.

Tören İstiklal Marşı’nın seslendirilmesinin ardından Kur’anı Kerim okuması ile başladı.

Satın alınarak derneğe kazandırılan yeni büro için hafta sonu bir tören düzenlendi. Tabakhane Mahallesi Yeni Yol Sokak Yakınlar Apartmanı No: 36/A da hizmet verecek olan Ahlat Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin yeni büro açılışına Ahlat köylüleri, dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Ahlat Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cemil Çelik, “Bugün derneğimiz tarihi bir gün yaşamaktadır. Yeni binamızı dualarla açıyoruz” dedi.

“Yeni dernek binamız, köyümüz insanına ve Çankırı’mıza hayırlı olsun” diyen Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti.

Cemil Çelik, kuruluşu 4 yıl önceye dayanan derneğe, 2 yıl önce satın alınan büronun restore çalışmaları ardından açılışını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Eser sizindir. Birlik ve beraberliğimiz pekiştiğinde gençlere imkan tanıyıp köye ve köylümüze daha çok eser kazandıracağımız inancındayım” diye konuştu.

Bal Ormanı ile Ahlat köyünün ülke düzeyinde ismini duyurduğunu ifade ettiği konuşmasında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etti.

Yapılan konuşmanın ardından dernek binasının açılış kurdelesi kesildi.
Bayrak şiiri okunması ardından dualar eşliğinde açılış kurdelesini Belediye Başkan vekili Av. Abdulkadir Çelik ve katılımcılar tarafından kesildi.

Tören ikramın ardından sona erdi.

Bu haber 4133 kez okundu.
Genel - 19:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.