• Dolar Alış / Satış: 5.86 / 5.87
  • Euro Alış / Satış: 6.571 / 6.582
  • CANKIRI:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • Hava Durumu Güncelleniyor..

Çankırı MHP İl Başkanı Çetin Kapdan Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu

3 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
914 defa okundu.
Çankırı MHP İl Başkanı Çetin Kapdan Gündeme Dair Açıklamalarda Bulundu

Açıklamalarda Bulundu

İl Başkanlığında düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında Merkez İlçe Başkanı Vahit Öztürk ile il yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

“MHP genç ve dinamik kadrolarla yola devam etme kararı aldı” diyen Kapdan, MHP’nin Türkiye genelinde kongrelerini tamamladığını ve il başkanlarının yüzde 70’inin ilk defa başkanlık koltuğuna oturan isimlerden oluştuğunun altını çizerek, “MHP tam ve kesintisiz demokrasiyi sürdürüyor. Genel Merkez hiçbir kongreye müdahale etmemiştir” diye konuştu.

Vali Vahdettin Özcan ile Buğday Pazarı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karsavuran arasında yaşanan tartışmalara MHP de katıldı. MHP İl Başkanı Çetin Kapdan, “Muhtarın adamlığını sorgulamak kimsenin haddi de, hakkı da değildir” dedi.

Partisinde düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Çetin Kapdan, Vali Vahdettin Özcan ile Buğday Pazarı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karsavuran arasında yaşanan tartışmaları üzülerek takip ettiğini belirterek, yapılan çeşitli değerlendirmelerin kente fayda sağlamadığını anlattı.

7 Haziran tarihinde sandıklara sahip çıkmak istediklerini söyleyen Kapdan, seçimlerde görev alan sandık kurulu  başkanlarının memur olmak zorunluluğu  bulunmadığını, partilerin de sandık kurulu başkanı önerebileceğini, sandık başkanlarının kura ile belirlenebileceğini ifade ederek, her sandık için  başkan önereceklerini belirtti.

Muhtar Karsavuran’ın mahallesine inşa edilen okul inşaatındaki eksikleri tespit etmesinin  yadırganacak bir durum olmadığını vurgulayan Kapdan, “Ben Vali Beyin, ‘O muhtar benim muhtarım değil’ ifadesini anlayamadım. Adamlıkla ilgili değerlendirmeleri de doğru bulmuyorum. Buğday Pazarı Mahallesinde yaşayan seçmenler Hüseyin Karsavuran’ın adamlığını tescil etmiştir. Muhtarın adamlığını sorgulamak kimsenin haddi de, hakkı da değildir. Muhtarımızı işleri takip ettiği için MHP camiası olarak kutluyor, sonuna kadar arkasında durduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Muhtar bürokratik hiyerarşiyi bilmiyor olabilir, buradaki çoğu arkadaşım da bu yapıyı bilmez. Muhtarın bu konuda bürokratlar tarafından uyarılması gerekir. Kurumlar kendi eksikliklerini gidermelidirler, yoksa bir eksiği kamuoyuna duyurmak her vatandaşın hakkıdır” ifadelerini kullandı.

Kapdan, okul inşaatının ilgililer tarafından incelenerek, eksiklerin tespit edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

“Çankırı genelinde ciddi atılım sağlayacağımıza inanıyorum. Seçmenlerin MHP’ye teveccüh gösterdiğini görüyoruz” sözleri ile konuşmasını sürdüren Kapdan, Çankırı’da 2 milletvekilliğine  da talip olduklarını ve bunun için yola çıktıklarını vurgulayarak,  “Bütün teşkilat olarak çalışmalara başladık” dedi.

MHP İl Başkanı Çetin Kapdan, Ege Üniversitesi’nde PKK yandaşları tarafından bıçaklanarak öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Çankırı kılınan gıyabi cenaze namazına Ahmet Yesevi Camii imamının katılmamasına sert çıktı.

Kapdan, partisinde düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi’nde çıkan kavga sonrasında Ege Üniversitesi Ülkü Ocakları Kampüs Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun PKK yandaşları tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünü ifade etti.

PKK yandaşlarının üniversiteleri terör kampına çevirdiğini ifade eden Kapdan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Çankırı’da kılınan gıyabi cenaze namazına Hoca Ahmet Yesevi Camii imamının katılmadığını ve namaz kıldırmadığını vurguladı.

Terör karşısında tüm Türkiye’nin tek vücut halinde durmadı gerektiğini vurgulayan Kapdan şunları kaydetti:

“Bugün Konya’dan Fırat kardeşimi şehit oldu. Fıratımızın yerinde benim kızım yada senin oğlun da olabilirdi. Bu kimin kararıdır, hangi mantıkla böyle bir karar verildi bilmiyorum, ama cami görevlisi bizim başımıza dikilip namaz kıldırmadı. Bir müminin arkasından kılınan namaz dua niteliğindedir. Bu davranışı MHP camiası olarak şiddet ve nefretle kınıyoruz”

Kapdan, bebek katilinin sanki bir barış elçisi gibi gösterilmesinin kabul edilemez olduğunu, Kandil Dağının PKK yuvası olduğunu belirterek “PKK ile pazarlığı halkımıza dikta edemezsiniz, bu alçaklıktır, bu hainliktir. Bunu tarihi süreç diye Türk milletine  yutturmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Kapdan şunları söyledi :  “Bugün literatürümüze İmralı, Kandil diye bir tabir girmiştir.. İmralı bir adadır. Bugün ülkemizde İmralı diye sürekli altı çizilerek söylenen bebek katili bir şerefsizin tanımlamasıdır. Abdullah Öcalan yerine, İmralı olarak söyleyerek onu daha şirin göstermeye çalışmak, terör başını, bebek katilini barış elçisi gibi sunmak MHP tarafından kabul edilemez. İsmi doğru söyleme,  tabiri doğru kullanmak lazım. Hiç suçu günahı olmayan ada ismini Abdullah Öcalan’ın yerine koyarak günahlarınızı affettiremezsiniz. Kandil’de aslında PKK’nın karşılığıdır. Başının ezilmesi gereken bir terör örgütünün adıdır.

Terör örgütüne ‘Kandil ‘diyerek, bebek katiline ‘İmralı’ diyerek, sonra da bunların hükümete dikte ettirdikleri maddeleri barış mektubu diye sunarak teröristlerle pazarlığınızı halkımıza yutturamazsınız.” Diyerek sözlerine son verdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN