24° Açık
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı Sağlık Müdürlüğüne Teşekkür Belgesi

HABERLER - 22 Nisan 2017 14:42 A A

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından Çankırı Akılcı İlaç Koordinatörlüğüne başarılı çalışma­larından dolayı teşekkür belgesi düzen­lendi.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Koordinatörlüğünün 2016 ve 2017 yılında yürütmüş olduğu eğitim ve bilgi­lendirme çalışmaları sonunda İlimizde reçete edilen antibiyotik oranı 2016 yı­lında 6,51 iken 2017 yılında ),89 oranına düşmüştü.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Murat Yıl­maz “İlacın akılcı kullanımında temel yaklaşımın; ilacın gerektiği zaman, ge­reken nitelikte, gerektiği kadar ve gerek­tiği biçimde kullanılmasıdır. Ülkemizde de sınırlı parasal kaynaklara karşın, ilaca ayrılan payın büyüklüğü de göz önünde bulundurulursa, hastalığın ve hastanın durumuna uygun, akılcı tedavi yaklaşımlarının gerekliliği bir kez daha ortaya çıkmaktadır.” diyerek konuyla il­gili çalışmaların devam ettiğini ve halkın sağlığının takipçisi olacağını ifade etti.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 3960 kez okundu.
HABERLER - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hüseyin FİLİZ

Hüseyin FİLİZ

İş Adamı
2 Şubat 1958’de Çankırı’da doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Kiraz’dır. Sanayici, Eğitimci; Balıkesir Savaştepe Eğitim Enstitüsü Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.Tarım makineleri ve çelik kapı fabrikası kurdu. Müteahhitlik yaptı. Özel sektörde yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu. Hayvancılık, et ve süt ürünleri tesisi bulunmaktadır.24. Dönemde Çankırı Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji […]
TÜM BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.