Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Çankırı Tuz Mağarasında Dünya Astım Günü Etkinliği

Tuz Mağarasında Dünya Astım Günü Etkinliği Çankırı Gençlik Merkezi olarak sosyal sorumluluk bilincini arttırmak amacıyla Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Kronik Hastalıklar, Yaşlı Sağlığı ve Engelliler Birimi, Çankırı Belediyesi, Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile işbirliğinde Dünya Astım Günü kapsamında 300 kişilik üyemizin katılımıyla 06 Mayıs 2014 tarihinde saat 14.00 te Tuz Mağarasında “Rahat Bir Nefes, […]
Genel - 7 Mayıs 2014 15:36 A A

Tuz Mağarasında Dünya Astım Günü Etkinliği
Çankırı Gençlik Merkezi olarak sosyal sorumluluk bilincini arttırmak amacıyla Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Kronik Hastalıklar, Yaşlı Sağlığı ve Engelliler Birimi, Çankırı Belediyesi, Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile işbirliğinde Dünya Astım Günü kapsamında 300 kişilik üyemizin katılımıyla 06 Mayıs 2014 tarihinde saat 14.00 te Tuz Mağarasında “Rahat Bir Nefes, Aktif Bir Yaşam” konulu program gerçekleştirildi.

Dünya Astım Günü programı, Gençlik Merkezi Müdürü Sadık AK’ın açılış konuşması ile başladı. Sadık AK konuşmasında “Tuz Mağarasının astım hastalığına iyi geldiğini sağlık otoritelerinin belirttiğini ifade ederek, “Dünya Astım Günü” programının yapılabileceği en uygun yerin Tuz Mağarası olduğunu, bu sebeple Çankırı Gençlik Merkezi olarak bu etkinliği burada yapmaya karar verdiklerini” belirtti.

Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü Kronik Hastalıklar, Yaşlı Sağlığı ve Engelliler Birimi Sorumlusu Ayşe Cebeci’nin hazırlamış olduğu “Astım Hastalığının Tanıtımı Slaydı” ilegençler Astım Hastalığı konusunda bilinçlendirildi.

Devamında İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Abdurrahman Sülüs’ün ney dinletisi gençlere manevi duygular yaşattı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinin verdiği konserle gençler gönüllerince eğlendiler.

Program sırasında katılımcılar Astım Hastalığı hakkında bilgi almanın yanı sıra tuz mağarasını tanıdılar ve eğlenceli anlar yaşadılar.

Programın bitiminde katılımcı gençler bu tip programların sık sık tekrar edilmesini istediler ve Çankırı Gençlik Merkezine teşekkürlerini ilettiler.

Bu haber 2059 kez okundu.
Genel - 15:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.